Van de voorzitter Stichting "Museum Hans Brinker" "Ijs sluit water tot het vooijaar af: Kwam groei nu maar". Deze prach tige regel uit de nieuwe dichtbundel "Kindsbeen" van Neeltje Maria Min is niet van toepassing op onze vereniging. Na het besluit van de leden om in te stemmen met de huur van pand Oudegracht 245 is het werk nog niet afgelopen. Begin december is de gemeente gestart met de renovatie van het pand. Diverse fondsen o.a. het VSBfonds blijken het initiatief zeer gunstig gezind. Het samenwerkings project met de gemeente heeft zo extra kans van slagen. Het bestuur heeft inmiddels een bezoek gebracht aan haar zustervereni ging, de Vereniging Haerlem. Daar is het verenigingsgebouw, het mooi gerestaureerde pand "De Hoofdwacht" bewonderd. Het bestuur is met waardevolle tips teruggekeerd naar Alkmaar. Alle leden hebben aan het eind van het jaar 1995 het interessante en goed verzorgde boek van Piet Dekker "De Alkmaarse geschiedenis ach ter een Texelse walvisbokaal" ontvangen. Het bestuur hoopt en verwacht dat het in de smaak zal vallen. In februari wordt het thema onderwijs/educatie verder uitgewerkt. De gidsen en de p.r. commissie broeden plannen voor 1996 uit. Ook de welstandscommissie is zoals altijd druk in de weer. Tot slot, wie wordt het duizendste lid? Er wacht een verrassing. Magda van Amsterdam-Coelingh Voordam 6 (bij de Kaasmarkt) Alkmaar Telefoon: 072 - 1112 17 Permanente opstelling en wisseltentoonstellingen van volkskunst door de eeuwen heen. Waarin opgenomen: Voormalig Hollands schaats- en wintermuseum. Speciale stijlkamer van de familie Brinker, over een waargebeurde geschiedenis uit Noord-Holland rond 1865. Open: dinsdag - vrijdag 13.00 - 17.00 uur HANS BRINKERl 2

Oud Alkmaar | 1996 | | pagina 4