Nieuws van de werkgroep "Welstand" De werkgroep heeft het laatste kwartaal van dit jaar 30 plannen behan deld en van advies voorzien aan de welstands- en monumentencommis sie van de gemeente. Tegen een deel van de plannen zijn bezwaren aan getekend. Veel bezwaren zijn overgenomen door de gemeentelijke com missie. Er is bijvoorbeeld bezwaar gemaakt tegen het voorstel om de "tralies" bij de VSB-bank op de Heul te verwijderen. In deze periode zijn er door de Gemeente geen bouwvergunningen ver strekt, welke in het voortraject bij de werkgroep op ernstige bezwaren stuiten. Ten aanzien van de 3 bezwaarschriften, welke in de vorige periode zijn ingediend, hebben wij de navolgende reacties gehad: Hoek Laat 125 Hofstraat Dit plan is in het kader van het beschermd stadsgezicht goedge keurd door de rijksdienst voor monumentenzorg. Wij hebben onze bezwaren toegelicht tijdens een hoorzitting en tijdens een zitting van de raadscommissie ruimtelijke ontwikkeling. Helaas hebben we moeten constateren dat een gemeentelijk beleid ten aanzien van de bouwplannen in de binnenstad en omgeving ontbreekt, zoals in andere oude steden wel aanwezig is. Hierdoor zal er steeds ad-hoc opgetreden worden bij verbouwingen en het invullen van gaten in dit gebied. Dit is zowel voor de initiatiefne mer van plannen, als de beoordelaar een ongewenste situatie. Immers de initiatiefnemer maakt nodeloze kosten voor een ont werp, dat bij de beoordeling veel discussie geeft. Wij roepen de gemeenteraadsleden op hier aandacht aan te besteden. Gedempte Nieuwesloot/Doelenstraat (plan Sinema) Ons bezwaar is mede overgenomen door B&W. Er is een nieuw ontwerp met een lagere bouwhoogte in ontwikkeling. St. Annastraat 2 Wij hebben ons bezwaar toegelicht tijdens de hoorzitting. Nadere info over dit plan hebben wij nog niet ontvangen. Juist voor het opstellen van dit artikel vernamen wij uit het Alkmaars Weekblad, dat een bouwvergunning is aangevraagd voor een tweetal panden aan het Zeglis, waaronder één stolpboerderij. De werkgroep is van mening dat deze boerderij behouden dient te blij ven en niet ten prooi moet vallen aan uitbreidingsplannen, welke ook met behoud en renovatie van deze boerderij mogelijk moeten zijn. Tegen deze sloopvergunning is dan ook bezwaar aangetekend. Wij wachten de reactie van burgemeester en wethouders af. 20

Oud Alkmaar | 1996 | | pagina 22