Aan de hoofdvleugels waren enkele kleinere uitbouwen ontworpen, waaronder een eetzaal voor de zusters waarboven een kapel. Hierover later meer. De hal met de oorspronkelijke betegelde vloer en het fijn geprofileerde stucplafond. Zowel in de vloer als in het plafond komt een ruitmotief voor. Verschillende versies van hetzelfde ontwerp Bij een zo complex geheel als een ziekenhuis met zijn vele verschillende functies kan meestal niet volstaan worden met een enkel ontwerp. Stuyt heeft dan ook een paar versies vervaardigd. Daaronder kunnen een serie tekeningen uit 1924 en een uit 1925 vermeld worden. Beide series zijn in hoofdopzet gelijk, maar er zijn op sommige onderdelen verschillen. Het is hier niet de plaats daar uitgebreid op in te gaan. Wel wordt erop gewezen dat juist enkele beeldbepalende elementen zoals de hoofdin gang met de hal en het trappenhuis erachter, maar ook het grote dak boven de ingangspartij met het koepeltorentje, eerst in 1925 hun defini tieve vorm en detaillering kregen. Een gebouw passend in zijn omgeving Het Elisabethziekenhuis werd gebouwd aan de rand van een nagenoeg voltooide wijk met veel villas en herenhuizen, die alle twee bouwlagen onder een kap telden. Kennelijk heeft Stuyt gezocht naar een oplossing van het probleem: hoe ervoor te zorgen dat een omvangrijk ziekenhuis bouwwerk zo veel mogelijk harmonieert met de woonbebouwing in de buurt. Die oplossing werd gevonden door niet alle functies in een mas saal langgerekt en hoog gebouw onder te brengen, maar door te kiezen 11

Oud Alkmaar | 1996 | | pagina 13