lijk en wenselijk worden geconcretiseerd. Ook de door de gidsengroep georganiseerde wandelingen werden als goed beoordeeld. Dat geldt ook voor onze lezingen en voor de Pinksterdrie-tocht, al waren hier ook wat kritische geluiden te horen. U sprak een lichte voorkeur uit voor de Kennemer Prins als plaats voor onze lezingen, alwaar deze dan ook het komende jaar weer zullen worden gehouden. Minder goed beoordeeld werd de jaarlijkse ledenavond, waarvan ook de bezoekersaantallen achterblijven bij die van de andere activiteiten. Het bestuur zal zich er op bezinnen of en zo ja in welke vorm deze activiteit moet worden voortgezet. J Het algemene beeld is dat de huidige ledenactiviteiten een buitenge woon positieve beoordeling krijgen, wat de diverse werkgroepen mag sterken om op de ingeslagen weg voort te gaan. Dat de vereniging zich daarbij moet blijven innoveren, bijvoorbeeld door het ontwikkelen van nieuwe activiteiten, en moet proberen ook een jongere generatie aan te spreken, lijkt voor de hand te liggen. Stellingname van de vereniging Eén ding mag duidelijk zijn voor de toekomst van de vereniging: de leden verwachten een kritischer houding en een meer uitgesproken stel lingname terzake van de ontwikkelingen rond de binnenstad van Alkmaar. Dat betreft zowel de monumentenzorg als de bebouwing en de leefbaarheid van de binnenstad zelf, maar het betreft ook projecten als de Noorderarcade. U heeft een duidelijk signaal afgegeven dat deze ont wikkelingen u verontrusten en dat een actiever beleid in deze van de vereniging wordt verwacht. Het bestuur zal hiervoor een plan uitwerken en dat verder met u bespreken. In dit korte bestek kunnen niet alle details, opmerkingen en gedane sug gesties worden weergegeven, maar er is in ruime mate gebruik gemaakt van de mogelijkheid om ook de achterzijde van de enquêteformulieren te benutten en van waardevolle informatie te voorzien. Het bestuur en de verschillende werkgroepen zullen met uw positief-kritische bijdrage hun voordeel doen om de vereniging nieuw elan te bezorgen. De opstellers van de enquête hebben het ten zeerste gewaardeerd dat u in zo groten getale uw mening heeft willen geven over onze vereniging; f voor ons eens te meer het bewijs dat u betrokken bent en wilt blijven bij datgene wat ons samenbindt, het behoud van de historische schoon heid van de stad Alkmaar en haar omgeving en de bevordering van de kennis van haar geschiedenis. Marco Maes 6

Oud Alkmaar | 1995 | | pagina 6