De Enquête Afgelopen voorjaar heeft het bestuur aan de leden via een enquête gevraagd naar hun waardering voor de activiteiten van de vereniging en naar hun mening over de opstelling van de vereniging waar het betreft de bescherming van de stedelijke schoonheid van Alkmaar. Ook werd aan de respondenten gevraagd enige algemene gegevens over zichzelf te noteren. Enorme respons Het was verheugend om te constateren dat een zo groot aantal leden de moeite heeft genomen om de enquête in te vullen. Liefst 358 van de 957 verzonden enquête-formulieren mochten wij terug ontvangen. Een respons derhalve van meer dan 37%, meer dan we ooit hadden durven hopen en eens te meer een bewijs dat de vereniging leeft. Bijzonder is daarbij dat meer dan 20!! mensen hebben aangeboden om op enigerlei wijze actief te willen worden voor de vereniging. Een aantal dat onze verwachtingen ver heeft overtroffen. Allen hebben inmiddels bericht ontvangen en met ieder van hen zal nader contact op worden genomen. Geografisch gezien was de respons van inwonenden van Alkmaar natuurlijk het grootst, maar ook een opvallend groot aantal leden binnen en buiten de regio heeft de moeite genomen om de enquête in te vul len. Daarbij viel op dat meer mannen dan vrouwen de enquête hebben ingevuld, ca. 60 om 40 Gemeten naar de duur van het lidmaatschap hebben we verhoudingsgewijs veel reacties ontvangen van diegenen die nog niet zo lang lid zijn van de vereniging (korter dan 5 jaar). Gemeten naar de leeftijd van de respondenten hebben we de meeste reacties ont vangen van leden ouder dan 60, wat een afspiegeling is van de gemiddel de leeftijd van de leden van de vereniging; iets wat het bestuur overigens zorgen baart. De vereniging zou ook jongere mensen aan moeten (gaan) spreken. Grote waardering Buitengewoon grote waardering heeft u uitgesproken voor onze perio diek, dat vrijwel altijd door de respondenten wordt gelezen. De redactie mag zich vleien met de gedachte dat de leden vrijwel unaniem van mening zijn, dat we de afgelopen paar jaar een zeer verzorgd huisorgaan en nog betere themanummers hebben uitgegeven. Een enkeling merk te hooguit op dat het wel wat minder stijfjes vormgegeven mag worden. Deze, als ook alle andere opmerkingen en suggesties zullen -uiteraard- door het bestuur en de werkgroepen worden besproken en waar moge-

Oud Alkmaar | 1995 | | pagina 5