Wie was mevrouw Bertha van de Vuurst? Op 28 december 1993 kreeg de vereniging Oud Alkmaar bericht van notaris Westerhuis, dat op 11 december 1993 mevrouw Bertha van de Vuurst was overleden. Zij was ongehuwd en had geen nakomelingen. Haar nalatenschap bleek aanzienlijk te zijn. Onze vereniging was bij tes tament 25 van haar erfenis toebedeeld, naar onlangs is komen vast te staan een bedrag van ruim vier ton. Een nadere verklaring of aanwijzing tot besteding c.q. bestemming van deze gelden stond niet in het testa ment aangegeven. Het bestuur was na dit bericht nogal verbaasd en zelfs in ver legenheid gebracht.... een dermate grote schenking was de vereni ging in haar 70-jarig bestaan immers nog nooit ten deel gevallen. Bovendien was mevrouw van de Vuurst bij onze ver eniging geen bekende. Wel was een goede vriendin van haar, mevrouw Haringhuizen, destijds lid van onze ver eniging. Zij overleed en liet een behoorlijk vermo gen na aan mevrouw van de Vuurst, die met een goed financieel beleid door belegging in effecten dit vermogen ver grootte. Overigens had mevrouw Haringhuizen in haar testament reeds bepaald, dat bij vooroverlijden van mevrouw van de Vuurst onze vereniging voor 25 van haar nalatenschap zou zijn bedeeld. Mevrouw van de Vuurst respecteerde de wens van mevrouw Haringhuizen en nam deze bepaling ongewijzigd in haar testament over. Naast mevrouw van de Vuurst is de vereniging dan ook grote dankbaar heid verschuldigd jegens haar vriendin mevrouw Haringhuizen. Op onze vereniging rust een uitermate serieuze verplichting om met deze gelden op een binnen de doelstellingen van de vereniging passende wijze om te gaan. de komende maanden zal het bestuur in nauw overleg Jeugdfoto van mevrouw van de Vuurst uit 1917

Oud Alkmaar | 1995 | | pagina 3