Van de voorzitter Activiteiten Na m'n installatie als voorzitter van de vereniging heb ik met een aantal leden en anderen die actief zijn op historisch gebied gesprekken gevoerd. Daardoor heb ik een zeer levendig beeld gekregen van onze vereniging. Met enthousiasme wordt veel werk verzet. Om dit in gang te houden zal het bestuur in ieder geval tot het jaar 2000 een duidelijke koers uit gaan zetten. Een hulpmiddel hierbij is de door veel leden ingevulde enquête. Intussen wordt gewerkt aan de totstandkoming van het archeologisch centrum aan de Oudegracht (in het depot van het voormalige gemeen tearchief). Het college van burgemeester en wethouders heeft al een besluit genomen. Onze vereniging moet nog beslissen of zij er aan mee doet. Het bestuur staat er positief tegen over. Er valt echter nog heel wat te regelen en de konsekwenties moeten duidelijk zijn. Naast een goede expositie/info-ruimte is het pand Oudegracht uitstekend geschikt te maken voor kontakt, ontmoeting en discussie. Verder werkt het bestuur aan een verstandige belegging/besteding van het verkregen legaat. Ook de structuur en verantwoordelijkheid van de werkgroepen staat op de agenda samen met het beleid voor de komende jaren, waaronder de publiciteit. Daarnaast worden gesprekken gevoerd met de genealogische vereniging. Tot slot, zouden we in het jaar 2000 2000 leden hebben????? Magda van Amsterdam-Coelingh 1996 is het jaar van het industrieel erfgoed. Landelijk en provinciaal wordt aan een campagne gewerkt. Doel is culturele manifestaties te organiseren rond industrieel erfgoed. In Alkmaar zou dit thema door musea, het streekarchief, het onderwijs, de bibliotheek, de overheid en het bedrijfsleven actief opgepakt kunnen worden. Misschien is hierbij ook een rol weggelegd voor Oud Alkmaar. 2

Oud Alkmaar | 1995 | | pagina 2