Informatierubriek Archeologisch Centrum in samenwerking met Oud Alkmaar? Bureau monumentenzorg en archeologie gemeente Alkmaar Vlak voor de zomervakantie heeft het college van b. en w. besloten om akkoord te gaan met de tijdelijke herbestemming van het pand Oudegracht 245 en het aanbrengen van de technische voorzieningen die er momenteel ontbreken. Voor een minimale huurprijs kan de vereni ging Oud Alkmaar het pand huren, als de ledenvergadering daarmee accoord gaat. Een voorwaarde is verder dat drie depotruimten en de begane grond aan de gemeentelijke afdeling monumentenzorg en archeologie ter beschikking worden gesteld 0111 er een Archeologisch Centrum te vestigen. Er worden momenteel sponsors aangezocht voor bijdragen in de inrichtingskosten daarvoor, teneinde een en ander zo goed mogelijk te kunnen realiseren. Het Archeologisch Centrum zal een depot voor bodemvondsten en een werkruimte voor vrijwilligers com bineren met een archeologische expositieruimte. In de nieuwe exposi tieruimte zullen de veelal fraaie vondsten worden getoond die momen teel (mede wegens ruimtegebrek van het Stedelijk Museum) in kleine vitrines her en der in de stad "zwerven" of zelfs voor het publiek onzichtbaar in opslagkasten staan. De expositie zal onder verantwoor ding van de stadsarcheoloog door vrijwilligers worden ingericht, onder houden en voor publiek open gesteld. De samenwerking met Oud Alkmaar bij het gebruik van het pand is logisch gezien de pas opgerichte archeologische werkgroep van de vereniging. Deze werkgroep zal een hoofdrol spelen in het vele vrijwilligerswerk dat op archeologisch gebied in Alkmaar wordt verricht. De werkgroep neemt de vaandel over van de Stichting Behoud Alkmaarse Bodemvondsten die onlangs is opgeheven omdat de primaire doelstellingen van deze stichting (o.a. het aanstellen van een gemeentelijk archeoloog) grotendeels gehaald bleken. Over de vorm en inhoud van de archeologische werkgroep, waarin natuurlijk ook de 'oude getrouwen' van de SBAB welkom zijn, wordt momenteel nog nader overlegd. Peter Bitter

Oud Alkmaar | 1995 | | pagina 22