1 J\\ Nieuws van de werkgroep "Welstand". Stichting "Museum Hans Brinker" M MUSEUM HANS BRINKER In deze rubriek willen wij u een overzicht geven van de werkzaamhe den van de werkgroep "welstand". Deze werkgroep ontvangt zijn gege vens van de gemeentelijke welstands- en monumentencommissie. Het betreft in hoofdzaak die plannen, welke het aanzicht van panden in de binnenstad betreffen. Zo zijn vanaf april dit jaar 45 plannen door de werkgroep behandeld en van advies aan de welstands- en monumenten commissie voorzien. Tegen 18 daarvan is bezwaar gemaakt, waarvan een deel is overgenomen. Verder kijkt de werkgroep naar de aangevraagde bouwvergunningen vooral naar die aanvragen, welke in het voortraject bij de werkgroep op ernstige bezwaren stuiten. In deze periode zijn een drietal bezwaarschriften bij B&W ingediend, te weten tegen: Hoek Laat 125/Hofstraat De werkgroep is van mening dat dit plan op onherstelbare wijze een stuk historische straatwand aan de Hofstraat vernielt. Gedempte Nieuwesloot/Doelenstraat (plan Sinema). Een kleinschali ger en architectonisch beter ingevuld plan zal zich beter voegen naast het te restaureren monument en in de omgeving. St. Annastraat 2. Het karakter van dit gemeentelijk monument wordt radicaal verminkt door de dakkapellen en de ingangspartijen. Volgens de werkgroep kan het niet de bedoeling zijn om zo met gemeentemo numenten om te gaan. Wij wachten ten aanzien van deze plannen de reactie van B&W af. Voordam 6 (bij de Kaasmarkt) Alkmaar Telefoon: 072 - 1112 17 Permanente opstelling en wisseltentoonstellingen van volkskunst door de eeuwen heen. Waarin opgenomen: Voormalig Hollands schaats- en wintermuseum. Speciale stijlkamer van de familie Brinker, over een waargebeurde geschiedenis uit CD Noord-Holland rond 1865. Open: dinsdag - vrijdag 13.00 -17.00 uur

Oud Alkmaar | 1995 | | pagina 21