mr. dr. J. Belonje, lid vanaf 1925 Stichting "Museum Hans Brinker" C=*-' l ::f j J\ M MUSEUM HANS BRINKER Onlangs zegde mr. dr. J. Belonje om leeftijdsredenen zijn lidmaatschap van onze vereniging op. Geboren aan het einde van de vorige eeuw, werd hij lid van Oud Alkmaar vanaf de oprichting in 1925. De heer Be lonje heeft een grote rol gespeeld in het oudheidkundige leven in onze stad. Al heel vroeg openbaarde zich bij hem een grote interesse voor ge schiedenis en -gelukkig voor Alkmaar- ook voor die van onze stad. Zo heeft hij alle gemeentearchivarissen, die Alkmaar ooit heeft gehad, ge kend! Van jongs af aan verrichtte hij diepgaand onderzoek in de Alk- maarse archieven en deze levenslange arbeid mondde uit in vele honder den boeken en artikelen. Van groot belang is bijvoorbeeld zijn baanbre kend onderzoek naar de grafstenen in de Grote Kerk. Belonje heeft een grote naam opgebouwd als geschiedschrijver.Tot op hoge leeftijd was hij dagelijks te vinden in de studiezaal van het gemeentearchief, waar hij ook voor de ervaren archiefmedewerkers nog vaak een gewaardeerde vraagbaak bleek te zijn. 'Laten we het meneer Belonje maar vragen", zeiden wij op het archief vaak tegen elkaar als we hetzelf niet meer wis ten. Het is heel begrijpelijk dat de heer Belonje na bijna 70 jaar zijn lid maatschap beëindigt. Jammer is het natuurlijk wel. Onze vereniging wenst hem alle goeds toe. GerritValk Voordam 6 (bij de Kaasmarkt) Alkmaar Telefoon: 072 - 1112 17 Permanente opstelling en wisseltentoonstellingen van volkskunst door de eeuwen heen. Waarin opgenomen: Voormalig Hollands schaats- en wintermuseum. Speciale stijlkamer van de familie Brinker, over een waargebeurde geschiedenis uit Co Vh Noord-Holland rond 1865. Open: dinsdag - vrijdag 13.00 - 17.00 uur

Oud Alkmaar | 1995 | | pagina 22