5 Bijlage Nr. 89 (1961) Dc raad der gemeente Alkmaar; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders, opgenomen in bijlage nr. 89 tot het verslag van 's raads handelingen; gelet op de bepalingen van de gemeentewet en de Waterstaatswet 1900; besluit onder voorbehoud, dat provinciale staten van Noord holland besluiten tot opheffing van de polder Over- die en Achtermeer en tot wijziging van de grenzen van de Oosterzijpolder, en dit besluit door de Kroon wordt goedgekeurd, a. van de op te heffen polder ten aanzien van het buiten waterschapsverband gebrachte gebied over te nemen de taak, de rechten en verplichtingen, waar onder de bezittingen en schulden en de verplichtin gen ten opzichte van de ambtenaren van deze polder, en burgemeester en wethouders te machtigen hier omtrent met het bestuur van de polder Cverdie en Achtermeer een overeenkomst aan te gaan; b. de bemaling te verzorgen van het buiten waterschaps- verband gebrachte gebied van de Oosterzijpolder; c. de bemaling te verzorgen van de Kooimeer tegen een met de Oosterzijpolder overeen te komen jaarlijkse vergoeding. Alkmaar, De raad voornoemd voorzitter. secretaris. Bijlage bij de handelingen van de gemeenteraad in 1961. zoals de vergoeding die de Oosterzijpolder zal moeten betalen voor het water dat via het dieselgemaal op de Schermerboezem zal worden ge loosd. Op 22 maart ging al een brief naar Haarlem waarin stond dat tegen de ontpoldering geen bezwaren waren binnengekomen.Vervolgens besloten 71

Oud Alkmaar | 1994 | | pagina 69