Mijne heren, Tot mijn grote verbazing constateerde ik na reeds 4 jaar in de Costerstraat te wonen, dat er een z.g. polder Overdie en Achtermeer bestaat die kenne lijk nog rechten en plichten voor mij meebrengt. Deze ietwat late kennis making met ietwatonthutsend boetedreigement, doen mij u verzoeken mij over het volgende te willen inlichten. Welke rechten en plichten zitten aan deze polder voor mij vast, dit opdat ik niet weer plotseling in verlegenheid gebracht kan worden, zoals nu mijn vrouw, daar ik buitenlands was? Wat verstaat men onder een schone sloot en hoe maakt men die schoon gezien mijn totale ondeskundigheid in waterstaatszaken. Kunt u mij het adres ge ven van een firma of persoon die dit werk voor mij deskundig kan uitvoe ren? met de meeste hoogachting P.A.J.Andriessen Geleidelijk kreeg de overnamegedachte vorm en uitwerking. Het pol derbestuur had geen keus. Bezwaren tegen deze oplossing voor de gi gantische problemen ten aanzien van de eisen van moderne stadsont wikkeling zoals wegenaanleg en de verlangens van de nutsbedrijven ble ven uit. Zoals gezegd, van de oude taak "de voeten droog te houden" was maar weinig meer over. Wel was de zorg voor het gemaal gebleven, maar dit was geen reden om van ontpoldering af te zien. 3 maart 1961 wordt de procedure tot opheffing van de polder officieel in gang gezet. Het provinciaal bestuur deelt het polderbestuur mee hoe de overname geregeld moet worden. Er is een ontwerp-besluit waarin het waterpeil wordt gegarandeerd (1.65nr NAP) en waar in ook de te volgen procedure staat. Ook zijn de financiële verplichtingen t.a.v. de se cretaris/penningmeester opgenomen. Deze was tevens wethouder van Alkmaar en voor zitter van "Rochdale", een woningbouw vereniging met een groot bezit aan wonin gen in de Overdie. Op 6 maart 1961 wordt het besluit tot op heffing door voorzitter J. Frans Pzn. en se cretaris M. Coerts officieel bekend gemaakt. Niemand reageert. De gemeente komt twee weken later met een bijlage van de hande lingen van de raad. Daarin lezen we dezelf de zaken, maar meer in detail uitgewerkt, M. Coerts, secretaris /penningmeester van polder Overdie. 70

Oud Alkmaar | 1994 | | pagina 68