berglaan, middengedeelte van de Harddraverslaan, de Bergerhout, de bouwterreinen tussen Bergerweg, Hoeverweg en Ruysdaelkade, het au toparkeerterrein bij de groenteveiling aan de Helderseweg, het v.m. oude ziekenhuisterrein, de Paardenmarkt, het Doelenveld, Hofplein en Waag- plein en mochten al deze plaatsen nog niet voldoende zijn, dan kan te vens nog groot vee op de Dijk, Nieuwesloot en Marktstraat worden ge plaatst. Uiteraard moeten bovenvermelde veewijkplaatsen als van zeer tij delijke aard worden beschouwd, want het verdient alle aanbeveling het vee zo spoedig mogelijk naar de intact gebleven polders over te brengen. Het afrasteren van de aangegeven wijkplaatsen voor vee kon beter wor den uitgesteld, daar de benodigde materialen zeer moeilijk te verkrijgen zijn, terwijl een dergelijke afrastering zeer veel hinder aan het verkeer oplevert. Een eenvoudige afrastering is in geval van nood zeer spoedig aangebracht. Een voorlopig onderzoek moest uitwijzen hoeveel evacuées en hoeveel en welk soort vee bij de bewoners van de polder konden worden onder gebracht, zodat zo spoedig mogelijk na een eventuele inundatie de be trokkenen met hun vee in een voor hen geschikte omgeving konden worden ondergebracht. Hoezeer ook het water gedurende de oorlog in figuurlijke zin tot aan de lippen stond, de plannen hoefden gelukkig niet uitgevoerd te worden. De oorlog en het gemaal De schaarste aan brandstof begon al tijdens de mobilisatieperiode van 1939-1940, toen - brief uit september 1939 - maar 70% van de normale Zaandam. 4 Au^ jtus ie44.- Mijnhser, Vla het Rijksbureau ontvingen wij vergunning No.16092 DH dd.5/8/44, waarop wij moeten leveren 40 Ko.Motorolie van groep«fci»or Polder Overdle en Aohtermeer. Het spijt ons dat wij O niet direct aan de olie kunnen helpen, aangezien wij geen voorraad hebbem. Mooht U in moeilijkheden komen, wendt U zich dan tot het Rijksbureau. 17e zullen de vergunning bewaren totdat we misschien weer iets kunnen leveren.- Inmiddels verblijven wij, Hoogachtend: "/W, 64

Oud Alkmaar | 1994 | | pagina 62