Veel aandacht moest ook gegeven worden aan de groenvoorziening. De aantrekkelijkheid als woongebied moest het krijgen door de aanwezig heid van een uitgebreide groenvoorziening. In de nieuwe buitenwijken moest men daadwerkelijk het "buitenleven" ervaren. Alleen op deze wij ze zou de buitenwijk kunnen concureren met de zo pittoreske binnen stad. Nadat de gemeenteraad het uitbreidingsplan in haar vergadering had be handeld werd het, aangevuld met enige wijzigingen, vastgesteld bij raadsbesluiten van 17 maart 1909 en 22 juni 1909, en door G.S. op 7 juli 1909 goedgekeurd. Hiermee was het eerste Algemene uitbreidingsplan van Alkmaar een feit. Een ingrijpende wijziging van het plan kwam tot stand bij het raadsbe sluit van 30 december 1919, alvorens een algehele herziening en aanpas sing van het uitbreidingsplan in 1934 plaatsvond. In de toelichting op het plan wordt gesproken over het aansluiten van de bestaande water gangen en dat in de woonwijk pleinen en plantsoenen zijn ontworpen, die als kernen van de wijk zijn bedoeld. Het plan is er op gericht om voor ca. 15.000 inwoners een woonplaats te vormen. Verder is aandacht geschonken aan speelplaatsen en het plaatsen van openbare gebouwen. Aan het in het plan bestaande gebied voor handels- en in dustriële doeleinden bij het Noordhollands kanaal is een belangrijke uitbreiding gege ven. Het herziene plan werd op 31 mei 1934 door de gemeenteraad vastge steld, en voor goedkeuring voorgelegd aan Gedeputeerde Staten. Echter het plan ontmoette bij G.S. overwegende bezwaren van diverse aard, zo als op delen van de verkaveling, het beoogde woningtype en een aan het College van Burgemeester en Wethouders toegekende bevoegdheid tot afwijking van het plan. Met deze gemaakte opmerkingen is zoveel mo gelijk rekening gehouden bij de aanpassing, waardoor het oorspronkelij ke plan ingrijpend is veranderd. Het plan werd op 21 december 1939 door de Gemeenteraad vastgesteld en door Gedeputeerde Staten op 1 mei 1940 goedgekeurd. In de loop der jaren zijn een aantal partiële herzieningen op het plan Woningen aan de Uitenboschstraat.

Oud Alkmaar | 1994 | | pagina 38