Van het bestuur Stichting "Museum Hans Brinker" De afgelopen maanden is er veel gebeurd in onze vereniging. Wellicht heeft u daarover ook het een en ander in de plaatselijke pers gelezen. De jaarvergadering wilde het bestuur niet volgen in zijn voorstel om de be perking van de zittingstermijn van bestuursleden op te heffen. Het ge volg was dat het voorzitterschap van Jaap IJff niet verlengd kon worden en Oud Alkmaar dus zonder voorzitter zat. Op de vergadering bleek dat er bij een aantal leden onvrede leefde over de gang van zaken in de ver eniging. Men had het gevoel dat het bestuur onvoldoende stellingnam ten opzichte van een aantal ontwikkelingen in de stad. Het een en ander had tot gevolg dat het bestuur de zaken op een rijtje zette. Intern werden deze ontwikkelingen uitgebreid besproken, terwijl daarnaast een goed gesprek volgde met de vrijwilligers binnen onze ver eniging die zoveel energie steken in aktiviteiten als de organisatie van stadswandelingen en het beoordelen van bouw- en verbouwplannen. Ik ben er zeker van dat hiermee het onderling vertrouwen is hersteld. Onze vereniging moet nu op zoek naar een nieuwe voorzitter. Als de le den daarmee instemmen ben ik bereid tot de jaarvergadering in april 1995 het voorzitterschap op mij te nemen. Niet langer, want in die maand eindigt ook mijn statutair vastgestelde bestuurstermijn. Deze op lossing biedt ook de mogelijkheid om in alle rust op zoek te gaan naar een gemotiveerde voorzitterskandidaat. Op een gepaste wijze zal Oud Alkmaar nog afscheid nemen van Jaap IJff, die gedurende vele jaren zich inzette voor datgene waarvoor Oud Alkmaar staat en zal blijven staan: het bewaren en bewaken van de historische schoonheid van onze stad. GerritValk waarnemend voorzitter Voordam 6 (bij de Kaasmarkt) Alkmaar Telefoon: 072 - 1112 17 Permanente opstelling en wisseltentoonstellingen van volkskunst door de eeuwen heen. Waarin opgenomen: Voormalig Hollands schaats- en wintermuseum. Speciale stijlkamer van de familie Brinker, over een waargebeurde geschiedenis uit Noord-Holland rond 1865. Open: dinsdag - vrijdag 13.00 - 17.00 uur MUSEUM HANS BRINKER

Oud Alkmaar | 1994 | | pagina 2