Van de voorzitter Stichting "Museum Hans Brinker" MUSEUM HANS BRINKER Vorig jaar droomde ik bij het schrijven van een voorwoord over een oud Alkmaar dat ook in deze tijd het aanzien waard zou zijn. Helaas bleef het voorlopig nog een droom. Er valt nog veel te doen. De nieuwe gemeenteraad kan er verzekerd van zijn dat Oud Alkmaar in dit opzicht zijn kritische rol zal blijven vervullen. Van tijd tot tijd zijn er plannen voor de binnenstad die binnen onze ver eniging tot discussie leiden. De stadhuisplannen waren daar een voor beeld van. De bouwkundige aanpassingen aan de Grote Kerk met het oog op de nieuwe funktie van cultureel centrum roepen nu al discussies op. Hoewel er nog geen uitgewerkte plannen bestaan over alle onderde len geeft met name de eventuele ingang in het Noordertransept tot dis cussie aanleiding. De heer Verhoeven heeft ons bijgepraat in de bijeen komst van j.1. februari. Het lijkt het bestuur een goed idee om op de jaarvergadering in april deze zaak met de leden verder te bespreken. Wij zullen twee inleiders vragen de voors en tegens voor ons uit de doeken te doen en de leden de gelegenheid geven van hun gevoelens blijk te geven. Het hart van oud Alkmaar verdient een uitvoerige en zorgvuldige be langenafweging als het gaat om zaken waar zoveel kanten aanzitten. Oud Alkmaar wil graag het platform bieden voor zo'n discussie. J.IJff Voordam 6 (bij de Kaasmarkt) Alkmaar Telefoon: 072 - 1112 17 Permanente opstelling en wisseltentoonstellingen van volkskunst door de eeuwen heen. Waarin opgenomen: Voormalig Hollands schaats- en wintermuseum. Speciale stijlkamer van de familie Brinker, over een waargebeurde geschiedenis uit Noord-Holland rond 1865. Open: dinsdag - vrijdag 13.00 - 17.00 uur

Oud Alkmaar | 1994 | | pagina 2