meestal genoemd Catharina, was een dochter van Willem Gerritsz. van Berckenrode en Anna Hendricksdr. Ramp. Adriaen Willemsz. testeerde als burgemeester van Haarlem op 29 april 1566 voor notaris Dirck Volckertsz Coornhert.(B56) Hij is dan van "zye- ckelijcken lichame" en zijn huisvrouw "in kinderbedde leggende". In het testament is ook sprake van zijn natuurlijke dochter, Anna Adriaens, wonende en gekleed zijnde in "de convente van Sinte Marien". Uit zijn goederen moet aan haar, haar leven lang, een jaarlijkse lijfrente van acht gulden worden betaald. Daarvan zes gulden voor Anna Adriaens om daarmee haar vrije wil te doen en twee gulden voor het convent. Maar als de pater en mater niet gedogen dat zij die zes gulden tot haar vrije wil gebruikt dan zullen de erfgenamen die niet behoeven te betalen. Bovendien zal zij 150 gulden ontvangen zoals haar oudtante Geertruyt Jacobsdr. haar reeds bij haar testament van 26 april 1549 gelegateerd heeft.(B79) Geertruyt Jacobsdr. (van Zei) was een zuster van de moeder van Adriaen Jansz. Zij was als weduwe van Geerbrant Dirckxz. ge trouwd met Job van Teylingen. Adriaen Willemsz. overleed op 27 mei 1566 en Catharina van Bercken rode op 12 februari 1591. Ze zijn beiden te Haarlem begraven.12 Kinderen van Adriaen Willemsz (van Egmond van de Nieuw- burg) en Catharina van Berckenrode Geboortedata zijn niet bekend. Bij scheiding van de boedel van de ou ders op 6 november 1591 worden als kinderen genoemd (B57): 1. Geertruyt van Berckenroede, weduwe van Gilles van Heussen. Op de rug van een op haar betrekking hebbend stuk staat "alias Nieu- burgh".(B60) 2. Marytgen van Berckenroede, getrouwd met Dirick Fransz. (Tiel- man). Huwelijkse voorwaarden 22 maart 1585.(Ból) 3. Willem van Berckenroede. Hij trouwde met Cornelia Jansdr. Huwelijkse voorwaarden 27 mei 1588.(B66) Hij overleed kinderloos vóór 1593. Erfgenamen zijn zijn broer en zusters.(B69) 4. Annetgen van Berckenroede. Zij is in 1591 nog ongehuwd. Haar voogd was Frans Fransz. Zij was een nicht van de man waarmee zij ging trouwen, zodat voor dat huwelijk dispensatie moest worden verkregen. "Pieter van Adrichem geseght van Dorp trout Juff. Anna van Eg- mont van der Nieuburg, geseyt van Berckenroede, dochter van Adriaen van Egmont en Catrina van Berckenroede Willemsdr. De dispensatie, als bestaande malkander in de derde graet, is verleent door Sasboldus Vosmeer, den 20 july 1594".13 12

Oud Alkmaar | 1994 | | pagina 12