Van de voorzitter J-IJff Helaas is het afgelopen jaar voor Oud Alkmaar droevig geëindigd. Onze penningmeester ir. L. Zoetemeijer overleed 1 november j.1. na een zeer moedig gedragen ziekte. Leen Zoetemeijer heeft zijn bestuurslidmaat schap met veel toewijding en enthousiasme vervuld. Hij stond altijd voor Oud Alkmaar klaar. Wij zullen hem zeer missen. In 1993 stond het herstel van de Grote Kerk centraal. De romprestaura tie is gereed gekomen. Architect en aannemer hebben een bewonde renswaardige prestatie geleverd. De kerk kan er weer tegen. De toekomstige beheerssitatie is ook geregeld. De gemeente Alkmaar, de kerkvoogdij en de Stichting Behoud Monumentale Kerken hebben bergen werk verzet om het zover te krijgen. De financiën voor de inte rieurrestauratie zijn voor een groot deel verzekerd zodat voor de zomer tot aanbesteding kan worden overgegaan. Financiële steun voor de kerk blijft echter nodig. Na de restauratie kan de Grote Kerk weer de rol vervullen die zij oor spronkelijk had nl. het geestelijk, cultureel en sociaal centrum te zijn van geheel Alkmaar. De stichting Vrienden van de Grote Kerk is er in korte tijd in geslaagd om het besef te doen ontstaan dat wij met ons allen de (financiële) schouders moeten zetten onder de opgave om dit hart van Alkmaar in oude glorie te laten herrijzen en het trefpunt te laten zijn bij vele culturele evenementen. Gelukkig hebben vele particulieren, bedrij ven en instellingen aan de oproep van de stichting gehoor gegeven. Oud Alkmaar is uiteraard zeer verheugd over deze succesvolle gang van za ken. Bij een zo mooi gerestaureerde kerk past een binnenstad van hetzelfde niveau. Helaas vertonen nu een aantal winkelstraten een rommelig en lelijk aanzicht door de schreeuwerige en ontsierende winkelreclame. Met het inwerkingtreden van de gewijzigde welstandsverordenmg zal een aangescherpt beleid gevoerd kunnen gaan worden ten aanzien van detonerende gevelreclame in beeldbepalende straatwanden. Onze advi seur bij de welstandscommissie zal ongetwijfeld ter zake alert zijn. Voor de in maart te verkiezen nieuwe gemeenteraad zal het een mooie opgave zijn om het aanzicht vam onze oude binnenstad waar mogelijk te behouden en te verfraaien. In het belang van oud Alkmaar. Ik wens U allen een goed Oud Alkmaar jaar toe. 2

Oud Alkmaar | 1994 | | pagina 5