Kz. Twee kolommen, waar op de tekst: MEDICINA - PHYSICA, verbonden door een krans met het woord BOTANIA. Tussen de kolommen een hoog opgeschoten plant (lelie), met links en rechts langs de rand de tekst: UTILE ET DECORUM (nuttig en welstaand). Onderaan het jaartal MDCCLXII (1762). 36. Brandspuitpenningen, met gat aan bovenzijde (messing O 40 mm) Vz. Gekroond wapen van Alkmaar, gedragen door twee leeuwen, eronder in cartou che: No.1 resp. No. 3. Kz. Glad met ingeslagen nummer: 43 resp. 78. 37. Brandspuitpenningen, zonder gat (messing 0 40 mm) Vz. Gekroond wapen van Alkmaar, gedragen door twee leeuwen, eronder in cartou che: No. 4 (beide exemplaren). Kz. Een brandspuit met rondom een in zichzelf verstrengelde slang, erboven een kleine blanco cartouche resp. een cartouche met nummer 26. 38. Penning van de Brandmeester, resp. van de Onder-Brandmeester (verzil verd resp. brons 0 63 mm met oog) Vz. Gekroond wapen van Alkmaar, gedragen door twee leeuwen. Eronder de tekst: Alcmaria Victrix, erboven in rand: Brandmeester, resp. Onder-Brandmeester. 39. Penning van de Commissaris van Politie (zilver 0 42 mm met oog aan een oranje lint) Vz. Het Rijkswapen. Kz. Tekst: Commissaris van Politie der Gemeente Alkmaar. 40. Penning van de Inspecteur van Politie 0 39 mm met oog) Vz.: Gekroond wapen van Alkmaar tussen twee leeuwen. Eronder: Alcmariae Victrix. Kz. Tekst: Inspecteur van Politie. 41Penning van de Veldwachter (brons 0 46 mm) Vz. Wapen van Alkmaar tussen twee leeuwen. Erboven een lauwerkrans. Eronder de tekst: Alcmariae Victrix. Kz. Veldwachter der gemeente Alkmaar, no. 11. Kz. Glad. Commissaris en Inspecteur van Politie. 108

Oud Alkmaar | 1993 | | pagina 107