Van de voorzitter J-IJff In een vorig nummer heb ik U mijn droom geopenbaard over een Alkmaar zoals wij dat wensen. Een Alkmaar waar de opdringerige recla me verdwenen is. Er zijn voorbeelden van oude steden waar dat gelukt is, die er voor uit willen komen dat ze oud zijn en daar "standing" aan ontlenen. Ook economische standing. Ik heb nog nooit iemand ont moet die mij echt kon voorrekenen wat de opbrengst is van die geldver slindende gevelaankleding. Gewoon oude gevels voor zichzelf laten spre ken. Laten we nu echt eens de Langestraat en de Laat gaan saneren. Werk aan de winkel voor de vele direct betrokkenen zoals winkeliers en gemeente. De gemeente zal ook tot handelen moeten overgaan als het er om gaat de auto uit de binnenstad te weren. Ook dat zal de economische aan trekkelijkheid van Alkmaar verhogen. Ook het serieus nemen van de eigen regels wat betreft de bouwhoogte is iets wat van de gemeente gevraagd mag worden. Oud Alkmaar zal steeds weer op dat aambeeld blijven hameren. Dat doen we o.a. door elk jaar opnieuw iedereen in de gelegenheid te stellen met eigen ogen te zien wat nog mooi is. De stadswandelingen zijn steeds weer een succes en dat hebben we aan de inzet van de gidsen te danken. Daarom had het op de jaarvergadering aller instemming toen de gidsen de Oud Alkmaar prijs kregen uitgereikt. Eén werd daarbij zeer gemist nl. Bart Roep, kort daarvoor helaas overleden. Op de jaarvergadering vond ook een bestuurswisseling plaats. Marcel Meijering droeg het secretariaat na zes jaar trouwe dienst over aan Koop Brandsma die enthousiast aan het werk is gegaan. Bedankt Marcel. Op de zeer geslaagde Pinksterdrietocht moest ook afscheid genomen worden en wel van Jan Meurs. Zeer vele jaren heeft hij dit evenement mede georganiseerd. Nu was de tijd rijp om er mee te stoppen. Bedankt Jan. Het nieuwe lezingenseizoen is weer aangebroken. Piet Verhoeven bijt de spits af met een voordracht op 15 september over monumentenzorg. Dat wordt ongetwijfeld traditiegetrouw weer een succesvolle avond. Tot dan. De voorzitter,

Oud Alkmaar | 1993 | | pagina 2