Informatierubriek Bureau monumentenzorg en archaeologie van de gemeente Alkmaar Subsidies: de kosmetica-regeling Er zijn de laatste tijd nogal wat alarmerende berichten in de pers ver schenen over de terugloop van de restauratie-subsidies. Het ministerie van Welzijn Volksgezondheid en Cultuur kampt met geldgebrek en de financiële positie van de gemeente Alkmaar laat ook geen grote uitgaven toe. Het gaat bij monumentenzorg echter niet altijd om geld verslinden de restauraties. Alkmaar verkeert in de comfortabele positie, dat de grote restauratiecampagnes achter de rug zijn, het gaat nu meer dan ooit om de instandhouding van al het stedeschoon. Voor die instandhouding heeft de gemeente een aantal subsidieregelingen, waarvan ik deze keer de z.g. kosmetica regeling zal toelichten. Alkmaar heeft veel zaken die de stad het bekijken waard maken. De gid sen van de vereniging Oud Alkmaar wijzen er vaak op, het zijn de klei ne dingen die het hem doen. Al te vlug ontstaat de indruk, dat het al leen om de grote topstukken als het waaggebouw en het stadhuis gaat. Minstens zo belangrijk zijn de woonhuizen. Deze vaak met veel am bachtelijke bekwaamheid gebouwde objecten maken de stad tot wat hij is. Los van de gebruikelijke subsidiemogelijkheden heeft de gemeente Alkmaar daarom een subsidie beschikbaar voor de instandhouding van de interessante details aan deze panden. Een "rechttoe-rechtaan" voor- Een vervallen gootlijst kan met de kosmetica-regeling zijn oude glans weer terugkrijgen. 22

Oud Alkmaar | 1993 | | pagina 22