E.H.P Cordfunke en M.E.A. de Vries "Elke dag een dag te kort; Koos Stikvoort, 1891-1975 Uitgave van het Stedelijk Museum te Alkmaar Dat de belangstelling voor Koos Stikvoort groter is dan ooit bleek al tij dens de tentoonstelling van zijn werk in het Stedelijk Museum. Eind 1992 verscheen deze catalogus, die het wachten meer dan waard bleek. drs. W.A. Fasel "De bodebus van Alkmaar" Uitgave van de gemeente Alkmaar De zeer toepasselijke tekst "Hony soit qui mal y pense", het motto van de Orde van de Kouseband, siert de Alkmaarse bodebus die dit jaar in ere werd hersteld. Ter gelegenheid daarvan gaf het gemeentebestuur een boekje (gratis verkrijgbaar in de Infowinkel op het Canadaplein) uit over de geschiedenis van de bode en diens onderscheidingstekens. Henkjellema en Piet Mooy "O ja, dat was Bergen Uitgave van Boekhandel Thomas, Bergen. Zestig oude prentbriefkaarten uit de periode 1930-1950 van Bergen en Bergen aan Zee met beschrijvingen. L.F. van Loo "Wat een pracht Dit boek geeft in drie routes een overzicht van de "Monumenten en Bezienswaardigheden in de gemeente Zijpe". Kerken, molens en stol pen vinden hierin hun plaats naast de minder bekende, maar terecht gesignaleerde, monumenten als: TBC-huisjes, buitenplees en zomer huisjes. In de serie "Noord-Holland in proza, poëzie en prenten" van de Stichting Culturele Raad Noord-holland verschenen: afl. 40: "Heiloo", door Rob Scholte en Jan van der Vegt; afl. 57: "Zijpe", door Friso ten Holt en Maarten Mourik; afl. 59 "Langedijk", door Nic Jonk en Willem Johan van der Molen; afl. 60: "Limmen", door Greetje Roelofszen en Michael Tophoff. Deze bibliofiele juweeltjes worden in een oplage van slechts 100 gedrukt, het is vrijwel ondoenlijk de hand te leggen op een exemplaar. 18

Oud Alkmaar | 1993 | | pagina 17