Recent verschenen (juli-december 1992) Een ruime selectie van recent verschenen literatuur, voornamelijk histo risch, betreffende Alkmaar en de regio. Bibliografische volledigheid wordt niet gepretendeerd. Discussie over keuze en commentaar wordt in het tijdschrift niet gevoerd. Allereerst wil de redactie Uw aandacht vestigen op een interessant boek je van de Stichting Behoud Alkmaarse Bodemvondsten. "Uit de Alkmaarse bodem; archeologische vondsten 1986-1992" Alkmaarse Cahiers deel 3, verkrijgbaar bij boekhandel Zwaan en Ter Burg. Een leuk houten wagentje (geen karretje, want het heeft vier wielen) - op het oog afkomstig uit een "verantwoorde" speelgoedwinkel- prijkt op het omslag van dit boek. Het is een uniek stukje speelgoed uit de eerste helft van de zeventiende eeuw, gevonden in een beerput in de binnenstad. Welke schatten opgegraven en bewaard gebleven zijn zien we in dit rijk geïllustreerde boekje, dat een parel op de kroon van de Stichting Behoud Alkmaarse Bodemvondsten genoemd kan worden. Jan van Baar "Kunstenaar in Alkmaar; twintig jaar AKV Dit boek geeft een helder beeld van twintig turbulente jaren van de Alkmaarse Kunstenaarsvereniging. Goed geschreven en zeker ook voor treffelijk grafisch verzorgd. Th.H. van Bergen, J.K. Rullmann en C.M. Sep "Rijks H.B.S. Alkmaar, Scholengemeenschap Noord-Kennemerland 1867-1992" Dit gedenkboek is een "fotoalbum" van vooral de laatste vijfentwintg jaar, waaraan de recente lichtingen oud-leerlingen het meeste plezier zullen beleven. Thijs Burrie "Geen kwaad woord over het Schermereiland" Uitgegeven door Buurthuis de Wachter te Alkmaar Wie iets aan te merken zou hebben op het Schermereiland, "dat Rooie Dorp!", komt op andere gedachten na lezing van dit boek. 17

Oud Alkmaar | 1993 | | pagina 16