Laatste brief uit Westerbork (Regionaal Archief, oorlogsdocumentatie 126) [aan:] De heer P. Kleibroek, West-Friesche Dijk 60, Warmenhuizen N.H. [afzender:] Mevr. J. Drukker Cohen, Ziekenhuis (Baracke:) 3, (geboren: 30-3-90) (Lager Westerbork Hooghalen Oost) poststempel: Assen, 1-9-44 [in het handschrift van A. Drukker:] Lieve Fam., Gister (24-8) ontvingen we de brief die door de diverse familieleden was geschreven, zoodat we weer eens van ieder iets hebben mogen ver nemen, iets wat voor ons natuurlijk heel prettig is. In die brief stond ook dat er op 18-8 een pakje was verzonden, maar in een vorige brief stond dat er op 8-8 een pakje was weggestuurd. In ieder geval, op 21-8 ontvingen we een pakje goed voorzien van allerlei verrassingen waarin Opa heel sterk was vertegenwoordigd. Alles wat daarin zat is prima aan gekomen, zelfs de kikkers waren gaaf en smaakten uitstekend. Aan alle leveranciers namens onze firma hartelijk dank hoor. In de vorige brief schreef o.m. zwager van Boven dat hij een grammenweger gebruiken moet, nu ik kan U zeggen dat dit volstrekt niet nodig is, want ±50% meer is geen bezwaar en komt prima over. In de deksel der doos stond de inhoud genoteerd van het pakje en alles klopte uitstekend. Nu eens even iets vertellen omtrent ons zeiven en gelukkig gaat het met Juul ietsje vooruit, zij het langzaamaan. Van U allen mochten we geluk kig goede berichten hooren en nu hopen we zoo erg dat opa Kook spoedig weer beter zal zijn. Matjan werkt weer als een paard en ziet er prachtig uit dankzij zon en buitenlucht. Zelf ben ik ook best, doch ga nogal wat in gewicht achteruit, maar de inhoud van het pakje moet me daaraan maar wat helpen, en gebruik het ook zooals U kunt begrijpen. Wat de rugzak betreft, wilt U daar nog in verpakken een paar stukken zeep, van ieder twee stuks en de blauwe japon met witte stippen van 125

Oud Alkmaar | 1992 | | pagina 123