Van de voorzitter De zomer is weer bijna voorbij. Donkere avonden komen er weer aan. Tijd voor het programma van Oud Alkmaar. Zoals blijkt wachten ons enkele zeer interessante voordrachten. We hopen dat weer vele leden aanwezig zullen zijn. Buren en kennissen, die nog geen lid zijn van Oud Alkmaar, zijn eveneens van harte welkom in de Vest. Wellicht besluiten ze om lid te worden. We hebben er nog steeds geen duizend en het moet toch mogelijk zijn om dat aantal te bereiken. Het zomerprogramma mocht zich weer in een royale belangstelling ver heugen. Er waren over de Pinksterdrietocht uitsluitend lovende reacties. De stadswandelingen trokken weer vele deelnemers. Een woord van dank aan de organisatoren is op zijn plaats. De redactie van de periodiek is nu al vol enthousiasme bezig komende nummers, inclusief de speciale decembernummers voor te bereiden. Met de vereniging Oud Alkmaar gaat het dus goed. De vraag hoe het met het oude Alkmaar gaat, is moeilijker te beantwoorden. Ogenschijn lijk goed. Staat de Grote Kerk niet in de steigers en zijn de hofjes en ve le andere monumenten niet mooi gerestaureerd? Ja dat wel, maar de discrepantie tussen de oude monumenten en de ver bouw en nieuwbouwactiviteiten dreigt sluipenderwijs groter te worden, waardoor oud Alkmaar een rommelig aanzien gaat krijgen. De Ge meenteraad zal duidelijke lijnen moeten uitzetten. In hoeverre mag er van bestemmingsplannen worden afgeweken, vooral wat hoogte betreft? In hoeverre mag de auto de binnenstad verstikken? In hoeverre mag re clame een gave gevelrij aantasten? In hoeverre mag individueel afwij kende architectuur, al of niet modieus, het karakter van een eeuwenou de binnenstad bederven? Vragen die beantwoording behoeven. Fraaie algemene betogen ten gun ste van oud Alkmaar stellen niets voor wanneer de Gemeente niet in concrete gevallen daar de consequentie uittrekt. De Welstandscommissie adviseert slechts. Daarom is het werk van de Welstandsgroep van Oud Alkmaar vaak heel frustrerend. Maar het is wel een van de belangrijkste activiteiten van Oud Alkmaar. j.IJff 2

Oud Alkmaar | 1992 | | pagina 2