Recent verschenen (januari - juni 1992) In deze nieuwe rubriek brengt de redactie een ruime selectie van recent verschenen literatuur betreffende Alkmaar en de regio onder de aan dacht. In het septembernummer over de periode januari-juni, in het ja nuarinummer juli-december. Bibliografische volledigheid wordt niet ge pretendeerd, het kan zijn dat een boek aan de aandacht is ontsnapt. Sug gesties zijn welkom, discussie over de keuze wordt in het tijdschrift niet gevoerd. Jos van Amsterdam en Arie van den Berg Alkmaar Stichting Culturele Raad Noord-Holland, isbn 907133.408.2 (gelimiteerde oplage, uitverkocht) Een bibliofiele uitgave die in een gedicht en een zeefdruk een portret van Alkmaar schetst. Hoe men het gedicht ook wil lezen, weemoed over verdwenen water staat centraal. C. Boschma-Aarnoudse Renaissance-Raadhuizen boven het IJ Walburg Pers, isbn 906011.779.4, ƒ29,50 Het boek behandelt het ontstaan van het raadhuis, de functies die het herbergde en de restauraties van de gebouwen. Het besluit met een ca talogus van de raadhuizen. Sonja de Jong (red.) Op zoek naar Castricum's verleden Boekhandel Laan, isbn 909005.123.6 Uitgegeven ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Stichting Werkgroep Oud-Castricum. Zowel jubileum als het boek zijn een gelukwens waard. In het gestelde doel: "een levendig beeld te schetsen van het verleden" zijn de samen stellers zeker geslaagd. Hans Koolwijk en Leon van der Meer Alkmaar. Een stad om uit te tekenen Zwaan en Ter Burg/Aldus, isbn 907054.522.5 Een "sfeervolle" toeristische wandelgids. Illustraties èn tekst in sepia op crème papier zetten een wat bezadigde toon. Kathinka Lannoy en Bob Denneboom (red.) Derper-Hoever-Binder. Over geschiedenis en volksleven van de drie Egmonden 26

Oud Alkmaar | 1992 | | pagina 26