uitzag op een grote tuin. Naast de salon ontwierp De Bazel de keuken, die via een aparte gang aan de linkerzijde van het huis, bereikbaar was. Boven de huiskamer kreeg Moltzer een studeerkamer, boven de salon kwam de slaapkamer van hem en zijn vrouw. Verder was er op de ver dieping een boudoir, een badkamer met ligbad en een kleine linnenka mer te vinden. De ruime kap bood onder andere plaats aan een grote logeerkamer en een kleine kamer voor de dienstbode. Iets over de afwerking van het huis. De Bazel leverde niet alleen de ontwerptekeningen voor de hoofdopzet van het huis, maar ook voor allerlei onderdelen: de deuren, de betegelde vloeren van de vestibule, de hal en het toilet, de trapleuning, de metalen ronde versieringsmotieven van het balkon aan de voorzijde, de glas-in- loodvensters in de vestibule, de stucwerkplafonds in de verschil lende vertrekken, zij alle werden naar ontwerp van De Bazel uitge voerd. Talloze tekeningen, deels op ware grootte, zijn bewaard. Hoewel het pand in de jaren '70 zijn woonbestemming verloor en werd ingericht tot kantoor, is veel van de oorspronkelijke opzet en detaillering bewaard gebleven. Verdwenen zijn helaas de mooi bewerkte ijzeren trekbel naast de voordeur, de kleurige betegelde lambrizering van de vestibule, de zonneblindenluiken voor de ven sters en de windijzer op het dak (met een opvliegende vogel in een lauwerkrans), alle naar ontwerp van De Bazel vervaardigd. Verd wenen is ook de oorspronkelijke kleurige beschildering, zowel binnen als buiten. Huidige bestemming Jarenlang heeft Wilhelminalaan 4 dienst gedaan als onderkomen van de Plantenkundige Dienst. Toen deze dienst elders gehuisvest werd, is het pand gekocht door de gemeente. Op ditmoment gebruikt het Hoog- 8. Detail van stucplafond, ontworpen door K.P.C. de Bazel Tekening: A.D.Pauptit.

Oud Alkmaar | 1992 | | pagina 22