Van de voorzitter J-IJff Met het fraaie themanummer van onze periodiek "Een huis vol papier" sloot onze vereniging het jaar 1991 af. Namens de redactie mocht de voorzitter het eerste exemplaar overhandigen aan de oud-archivaris, de heer Wortel, in aanwezigheid van zijn drie opvolgers. Dit was de laatste bijeenkomst van Oud Alkmaar in het oude archiefgebouw. De verhui zing naar het nieuwe archief vindt deze winter plaats. Daar zullen de be zoekers een schitterende, ruime leeszaal aantreffen. Ook de depotruimte is sterk vergroot. Voor de liefhebbers van oud Alkmaar is het nieuwe ar chiefgebouw een belangrijke aanwinst. Verheugend nieuws voor Oud Alkmaar is ook dat de restauratie van de Grote Kerk daadwerkelijk is begonnen. Op 17 December werd het to renkruis verwijderd, aan de voet van de kerk opgesteld en symbolisch door de kerkvoogdij overhandigd aan de Stichting tot behoud van mo numentale kerken in Alkmaar, de opdrachtgever van de restauratie. Dankzij zeer belangrijke subsidies van Rijk en Gemeente is de financie ring van de eerste fase verzekerd. Maar er volgt nog een tweede fase. Het is de bedoeling dat dan de kerk geschikt gemaakt zal worden voor een ruimer gebruik door alle Alkmaarders. Daarvoor zal de Alkmaarse gemeenschap zelf enige millioenen moeten bijdragen. U kunt Uw bijdrage leveren door donateur te worden van de Stichting Vrienden van de Grote Kerk en mee te doen aan de prijsvraag die de Stichting heeft uitgeschreven. Meer hierover in het bijgevoegde stencil. Ik hoop dat velen reageren. Wat de vereniging betreft is er ook verheugend nieuws. Het ledental is in 1991 gestegen van 820 tot bijna 900. Zou 1992 het duizendste lid kunnen opleveren? Binnenkort krijgt U weer de bekende acceptgiro. Ik herhaal de oproep om vrijwillig meer dan de verplichte f 25,- bij te dragen om de financië le zorgen van de penningmeester te verlichten. Vorig jaar is daar positief op gereageerd. Oud Alkmaar is het waard.

Oud Alkmaar | 1992 | | pagina 4