te hoog was. Deze raamde de kosten op f 65.000=. Op 13 september ontving de Commissie van beheer bericht van de kerkeraad dat deze de bouw ter hand zou nemen zodra het kerkbouwfonds, dat toen op f 15.000= stond, opgevoerd zou zijn tot f 25.000=. Dit was vrij snel voor elkaar en op 31 januari 1933 viel het definitieve besluit tot de bouw. In het bestek diende de bepaling opgenomen te worden dat de aannemer en onder-aannemers verplicht waren bij het tewerkstellen van arbeiders aan de leden van de Gereformeerde Kerk,te Alkmaar zoveel mogelijk de voorkeur te geven. De aanbesteding werd gehouden op 12 april 1933. Het werk was begroot op ruim f 48.000= en werd gegund aan de firma H.Vos en Zoon te Alkmaar, die als laagste voor een bedrag van f 41.500= had ingeschreven. Door grondruil wist men aan het bouwter rein een betere vorm te geven. Met de Kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente ging men een over eenkomst aan tot het huren van de Grote Kerk en de Kapelkerk om de diensten voortgang te laten vinden. In de winter van 1933 huurde men voor de ochtenddiensten de zaal van de "Harmonie". Het oude kerkge bouw werd voor het laatst gebruikt op zondag 16 april 1933. Bouw en opening van de nieuwe kerk. De eerste steen voor de nieuwe kerk werd door Ds. von Meijenfeldt ge legd op 27 juni 1933. Bij deze gelegenheid werd een plechtige oorkonde gemaakt van de volgende inhoud: "Op de zeven en twintigste Juni van het jaar Onzes Heeren negentien honderd drie en dertig, is aan dit geheel nieuw opgetrokken Kerkgebouw de eerste steen gelegd door Ds.Carl von Meijenfeldt. De bouw geschiedde, krachtens besluit van den Ker keraad, bestaande uit de broeders Ds.C.von Meijenfeldt, praeses A.Steensma, Scriba. R.v.d.Hauw H.Bulthuis D.Kieft G.H.Hoijtink P.Kieft K.de Jonge diakenen A.Roos ouderlingen F.G.L.Schaap J.S.Siegers H.Timmer J.H.Wiggers W.Wijpkema door de Commissie van Beheer, samengesteld als volgt: J.Bruijn, voorzitter W.Bruin G.H.Hoijtink, secretaris H.Bulthuis leden 11

Oud Alkmaar | 1992 | | pagina 13