bouw gewijzigd werd in een T-vorm. Dit leverde een winst op van twee honderd zitplaatsen. Het duurde echter niet lang voordat zich opnieuw een ruimteprobleem openbaarde. In die tijd werden de zitplaatsen ver huurd en reeds in 1926 en 1927 kon niet meer aan alle aanvragen wor den voldaan. Op 21 november 1929 werd de kerkeraad in een spoedvergadering bij eengeroepen omdat 's morgens Ds. Meijer plotseling was overleden. Onder grote belangstelling van gemeenteleden en vertegenwoordigers uit andere kerken vond op 25 november de begrafenis plaats. Na een vacature van een jaar werd Ds.Carl von Meijenfeldt (1899- 1975) bevestigd.Hij zou de bouwpastor worden van de nieuwe kerk. Plannen voor nieuwbouw. Steeds weer kwam in de kerkeraad het ruimtegebrek in de kerk ter spra ke. Hoewel duidelijk was dat nieuwbouw de enige oplossing kon bie den, durfde niemand dit woord in het openbaar te noemen omdat men besefte dat dit zware financiële konsekwenties voor de leden zou mee brengen en dat in een tijd van economische crisis en werkeloosheid. Echter in de vergadering van 14 januari 1932 van de Commissie van beheer deelde de voorzitter mee dat van één der leden een rapport was ingekomen betreffende de noodzakelijkheid en de mogelijkheid tot het bouwen van een nieuwe kerk. Nu het hoge woord eruit was, bleek er enthousiasme te zijn voor dit plan. Sinds dat moment volgde in een re cordtempo het ene rapport het andere. Contact werd gezocht met de ar chitect B.W.Plooy te Amersfoort van wie bekend was dat hij reeds ver schillende kerkgebouwen had ontworpen waarvan de bouwprijs niet al 10

Oud Alkmaar | 1992 | | pagina 12