dominee Oort en de fraaie tuinkamer zijn meer dan 25 jaar het domein van kinderen gebleven. Pas in 1964 verlieten zij deze plek. 5. Het gemeentearchief De gemeente kocht in 1957 het pand aan met de bedoeling om hier zo mogelijk het archief in te vestigen. Het gemeentelijk archiefdepot op het stadhuis bood namelijk al sinds de stadhuisuitbreiding van 1941/1942 geen redelijk onderkomen meer. De Rijksarchivaris in Noord-Holland had al vaak op deze bedenkelijke toestand gewezen. Men had dus behoefte aan een ruim en modern archiefdepot. In samenhang met de al even grote ruimtenood van het ook in het stadhuis gevestigde Stedelijk Museum wilde men aanvankelijk Huize Oort ook een museumfunctie geven. In een rapport over de toekomstige huisvesting van de Dienst Gemeentearchief en Stedelijk Museum uit 1956 staat vermeld: "In Huize Oort zou de dienst van het Gemeentearchief met de bibliotheek en kaart - en prentverzameling kunnen worden ondergebracht. Bijgebouwd zullen hier moeten worden: een modern archiefdepot, een museum voor moderne kunst en hierbij behorend museumdepot." Op 8 mei 1964 werd echter definitief het besluit genomen om Huize Huize Oort met de zaal (1932) Oort alleen in te richten als gemeentearchief. Het monumentale gedeelte moest daarvoor gerestaureerd worden en ter plaatse van de door dominee Oort gebouwde zaal en de oude stal diende een nieuwe depotruimte opgetrokken worden. Hoewel er eerst nog sprake was van de bouw van het depot in de tuin, werd dit idee al snel losgelaten. Men

Oud Alkmaar | 1991 | | pagina 14