Van de voorzitter J- Uff In de vorige periodiek heeft de penningmeester een beroep op de leden gedaan om vrijwillig meer dan de 25,— contributie bij te dragen. Hij rekende voor dat hij er niet mee kwam. Inmiddels hebben vele leden aan dat beroep gehoor gegeven. Gelukkig. Maar de zorgen zijn nog niet geweken want uit de jaarrekening 1990 blijkt dat het tekort overeenkomt met het niet ontvangen van de donatie van de Dr. Hofsteestichting, waar wij de laatste jaren op moch ten rekenen. Uit de begroting voor dit jaar blijkt dat het gat niet direkt te dichten valt, ook al heeft het bestuur daar waar dit mogelijk is, besparingen doorgevoerd. Tenzij wij de kans zien om ons ledenaantal tot boven de duizend te brengen. Dat moet toch mogelijk zijn. Laten alle leden eens rondkijken of er in hun naaste omgeving mensen zijn die zo veel interesse in oud Alkmaar hebben dat ze lid willen worden van onze vereniging. Het alternatief is een contributieverhoging met vijf gulden in 1991. Dat het tekort dit jaar niet groter geworden is komt omdat er een gering beroep is gedaan op ons Aktiviteitenfonds. Enige jaren geleden heeft onze vereniging dit fonds gesticht. Het werd gevoed met de opbrengst van de verkoop van ons pand Annastraat 33. De rente van dit fonds is o.a. bestemd voor bijdragen aan die onderde len van restauraties die de gemeente op grond van de geldende regels niet kan subsidiëren, maar naar het oordeel van de afdeling Monu mentenzorg wel in het belang zijn van oud Alkmaar. Aangezien het beschikbare bedrag per jaar niet meer is dan enige duizenden guldens kunnen er geen wonderen mee worden gedaan. Het gaat vaak om details; een klopper, een glas in loodraam, een extra dure deur, een stoep, een uithangbord, een windwijzer. Er is een aantal malen een beroep op gedaan en er zijn bedragen uitge keerd, ook al weer dit jaar. Toch zou het beroep op dit fonds nog iets groter kunnen zijn. Daarom breng ik het nog eens nadrukkelijk onder uw aandacht. 2

Oud Alkmaar | 1991 | | pagina 4