Adressen volkscultuur gezocht Het Informatiecentrum Volkscultuur is op zoek naar mensen die zich op een of andere manier bezig houden met volkscultuur. Dit beslaat het brede terrein van 'het leven van alledag': de manier waarop mensen hun leven vormgeven. Volkscultuur kan variëren van gebruiken rond vrijen en trouwen tot een verzameling bidprentjes of stoomminiaturen. Het kan gaan over de manier waarop we eten en drinken, over massa cultuur, over de taal van tieners en het dialect van een streek. Talloze particulieren en organisaties houden zich met aspecten van volkscultuur bezig, zoals: spel, mode, wonen, muziek, sieraden, kinder cultuur, normen en waarden, volksgeloof, feesten, tuincultuur, hygiëne enzovoorts. Dit gebeurt echter vaak zonder op de hoogte te zijn van el- kaars activiteiten. Het Informatiecentrum Volkscultuur wil al deze gegevens graag opne men in haar uitgebreide adressenbestand. Omroepen, kranten, musea, verenigingen en dergelijke kunnen hiervan gebruik maken voor bij voorbeeld uitzendingen, artikelen en tentoonstellingen. Bovendien ge bruikt het Informatiecentrum Volkscultuur het bij haar eigen werk: het beantwoorden van vragen, het uitgeven van publikaties, het organise ren van lezingen, tentonstellingen en cursussen. Wilt u uw gegevens op laten nemen in het adressenbestand dan kunt u contact opnemen met het informatiecentrum Volkscultuur, Lucasholwerk 11, 3512 EH UTRECHT, tel. 030-319997 (iedere werk dag tussen 9.00 en 17.00 uur bereikbaar). 23

Oud Alkmaar | 1991 | | pagina 25