74 Het gevolg was, dat ik in het volgende jaar myn betrekking als gemeente archivaris vaarwel zeide. Sedert is myn gezichtsvermogen toenemend verzwakt, zoodat ik myn lectuur tot een minimum heb moeten inkrimpen. Het tegenwoordige gebeuren ontgaat my meer en meer en boezemt my ook weinig belangstelling meer in. Tot volslagen werkloosheid ge doemd, moet ik my bezighouden met myne herinneringen en denk ik dan om al het goede, dat my tot het jaar 1916 is te beurt gevallen, dan gevoel ik een dankbare stemming voor een lang en gelukkig leven. Dan zie ik bezeten te hebben brave ouders, een achtenswaardigen vriend gedurende myne jongelingsjaren en eene my geheel toegewyde en my in myne sympathien steunende vrouw gedurende eene echtver- eeniging van ruim 56 jaren. Behoudens jaren oude, veel slaaprovende rheumatische pyn in den rechtervoet, doorgaans genoten te hebben een goede van koorts en hoofdpyn vrye gezondheidstoestand, die my veroorloofde veel te kunnen doen, die my uiterlyk steeds 10 a 15 jaren minder deed toekennen dan ik telde, en die my nog op 81 jarigen leef- tyd in staat stelde, met het beste gevolg een levensgevaarlyke blaasope ratie te ondergaan, in het burgerziekenhuis te Amsterdam, welke gunstige toestand ook wel meegewerkt zal hebben tot het optimisme, dat my zozeer gesteund heeft (1) dat ik bezitten mocht zin voor studie, een sterk geheugen, een geoefend oog voor afmetingen, verhoudingen en gelykenissen, dat ik steeds door werkzaamheid en erfenis voldoende heb kunnen voorzien in de behoeften van my en myne vrouw, en het my zelf vergund was veel te genieten van natuur en kunst op herhaalde tochten in ons vaderland en de omliggende Ryken, en dat myn eer zucht meer dan bevrediging vond. (2) 1Ik ben ook wel eens ziek geweest o.a. een longontsteking, opgedaan gedurende een gerechtelyk scheikundig onderzoek bij strenge koude in een sterk trekkende zuurkast van het laboratorium der H. burgerschool. (2) 1854 Lid van het Historisch Genootschap te Utrecht 1874 Lid van de gemeenteraad 1875 Lid van de maatschappy der Nederl. letterkunde 1887 Wethouder der gemeente Alkmaar 1887 Lid van het Prov.Utr.Gen van K en W. 1899 Ridder in de orde van Oranje Nassau 1906 Eerelid der vereeniging Amstelkring te Amsterdam 1909 Eerelid van het Kon. Nederl. Oudheidk. Genootschap 1909 Bouw en inrichting der Bruinviskamer by het Stedelyk Museum 19 Erelid der Ontzetvereeniging te Alkmaar.

Oud Alkmaar | 1990 | | pagina 76