er zonen, een Alkmaar en gde hem dan lan hracht ik :nde van het ne verloving n zoon logee- inzoon G van e. Ik fungeer de zuster van de Vries van Aaf een lieve dagen duren, 'Nu wees dan Ik had wel komend voor s het meisjes- e vriendinnen elaten dan de nnen trad zag Jaar? genoodigd die len, men had logée zouden stadgenoote, den 'zender', t gewoon was handeling de teeren bij alle tmilie van der ;erucht, dat ik met juffrouw Schreuder verloofd was, hoewel daar niets van waar was. Vierde Bedrijf Voorjaars kermis In mijn jongen tijd bloeide het familie leven in Alkmaar, maar was er 's winters weinig aan de hand van wat men publieke vermakelijkheid noemt. De burgerij was gewoon zich daarvoor schadeloos te stellen met de voorjaars kermis; men zeide dan ook, dat de voorjaars kermis hoofd zakelijk bestemd was voor de stedelingen en de drukkere najaars kermis voor de buitenlieden. Voor de eersten vroegen de jongelieden veelal een kermismeisje en zulks met toestemming harer ouders, het-welk in enkele gevallen tot nadere verbinding leidde. Zoo hadden wij in de eerste maanden van 1854 een heel clubje samen gebracht om de feest- week te vieren, waaronder zich één geëngageerd paar bevond, mijn vriend Jacob Krol en Jansje Kley, eene vriendin van mijn kermismeisje, mejuffrouw Schreuder. Op den eersten kermiszondag 23 April, viel de z.g. gastenavond, den ouden naam der introductie-concerten, die vroeger maandelijks gege ven werden door de liedertafel Arion en het muziekgezelschap Apollo, die om den anderen hier door een bal gevolgd werden. Na den afloop 65

Oud Alkmaar | 1990 | | pagina 67