itslag uit den uwd en toen- :ijnsen. In het der P. Plas. zoo goedkope voorkeur voor I welke oplei- of twee jaren n, aldus ik bij et fraaie werk le vormen van der oude- en inzonderheid nerlijk gesteld t bouwkundig materialen, en meetkunde en van den heer d, geplaatst als an de Waard ■as den Heer P. aard en Groet aigje tot onzen en Wieringen mijn voorstel- /en zeer goed, lal met peilin- kwam ik in iende en kreeg and; ik besloot lelang van het verveening in werd ik inge- lige school, ik onderwijzer berie- Jezen opvolgde in Pand in de Langestraat, waar apotheek "Het Hert" gevestigd was. moest toen ook latijn leeren, maar met den rector der Latijnsche school Dr Hirschig was het al evenzoo gesteld als vroeger met den Heer Gersen. Die voor de academie bestemd waren moesten het schoolonderwijs wel volgen, om de noodige testimonia te verwerven, maar die deze niet behoefden, leerden latijn bij den lutherschen predikant H.G. Koentse. Van het onderwijs aan de geneeskundige school beviel mij de schei kunde het best; ik vond dat eene schoone wetenschap, vooral om het stellige er van, veel beter dan dat in de pharmacie, maar ik bemerkte al spoedig dat de bejaarde lector Toussaint niet met zijn tijd was meege gaan en van de stochiometrie geen nota had genomen, ik verslapte dus met mijne apothekers studiën, nam er ook weinig nota van dat de Pharmacopea Belgica in 1851 vervangen werd door den Pharmacopea Neerlandica met ander latijn, andere simplicia en andere bereidingen. Ik meende steeds dat er zich voor mij nog wel wat anders en meer 61

Oud Alkmaar | 1990 | | pagina 63