ven, die haar in het verleden zo'n grote schade hadden toegebracht. Ook Bruinvis is steeds een gewaardeerd lid van de gemeente gebleven. In 1896 stelde hij zich niet meer verkiesbaar als secretaris van de kerke- raad, waarop de voorzitter onder bijval van de leden hem het erelid maatschap aanbood! Bruinvis was bescheiden genoeg en ervan door drongen, wat het lidmaatschap van een christelijke gemeente beteken de, om vriendelijk voor de eer te bedanken "begeerende hij geen voor recht boven eenig gemeente lid"23> ?auw antwoor- 4. Redacteur t hiernamaals, leert kennen, ens het kwade Hem met een ens macht en ot zijnen lof', broeders, die zegt Bruinvis Mr. W. Man der Kaay Als redacteur van de Alkmaarsche Courant was Bruinvis een man van zijn tijd, zeer geïnteresseerd in nieuwe ontwikkelingen, maar ook met zin voor traditie en een oog voor saillante details. Zijn vele lidmaatschappen van ver enigingen, de Gemeente raad en zijn familie-achter grond kwamen hem als redacteur goed van pas. De krant kreeg bovendien veel gewicht door de politieke commentaren van Mr. W. van der Kaay. Deze was in 1835 te Alkmaar geboren, sedert 1857 advocaat en procureur aldaar, lid van de gemeenteraad in 1862, lid van de Tweede Kamer in 1875 en minister van justitie in 1894. Hij overleed in 1918. Van der Kaay werkte mee aan de Alkmaarsche Courant van 1861-1894 en van 1897-1904- De krant kreeg hierdoor een duidelijk liberale sig natuur, die ook regionaal en nationaal een zekere invloed uitoefende op de openbare mening.241 Door Bruinvis werd de vrije pers bezongen ter gelegenheid van het 3e eeuwfeest van Alkmaar's ontzet: jk groot wa- waard geble- In Neerland zegt men wat men wil Daar leeft het vrije woord, Wat waarheid is houdt niemand stil Maar wordt alom gehoord. 17

Oud Alkmaar | 1990 | | pagina 19