Uit de Vereniging De Monumentendag heeft weer veel liefhebbers van oud Alkmaar de gelegenheid geboden om ons cultuur-historisch bezit van binnen en buiten te bekijken en hun kennis van onze monumenten te verrijken. De gidsengroep heeft weer een belangrijk aandeel gehad in de organisa tie van deze dag en zorgde voor een aantrekkelijke wedstrijd, ditmaal met 'bruggen' als onderwerp. Oud Alkmaar zorgde voor prijzen in de vorm van rondvaarten door on ze oude stad en de rondvaartrederij deed er een schepje bovenop. Een prima initiatief die monumentendagen. Maar helaas, maar éénmaal per jaar. Gelukkig zijn er de stadswandelingen. Ook dit jaar weer met groot succes en veel belangstelling. De blik naar buiten was dit jaar op 3e Pinksterdag gericht op Z.W.- Friesland. Een prima programma en veel deelnemers (3 bussen). Ook publicitair mag de liefhebber van oud Alkmaar dit jaar niet klagen. Deel 8 van de Alkmaarse Historische Reeks werd in juli gepresenteerd en biedt veel wetenswaardigs over de laatste honderd jaar. In dit nummer vindt u iets over de verschijning van het Alkmaarse deel van de Stichting Kadastrale Atlas van Noord-Holland 1832. Een must voor eenieder die aan genealogisch onderzoek doet. Daarom te koop op onze a.s. bijeenkomst op 25 september waarbij Harold Bos ons zal infor meren over de resultaten van het stadskernonderzoek waar de Stichting Behoud Alkmaarse bodemvondsten bij betrokken was. Zo breekt het winterseizoen weer aan en biedt Oud Alkmaar zijn leden een viertal lezingen en een viertal periodieken. Het bestuur hoopt dat de liefde voor en de interesse in Oud Alkmaar er door gestimuleerd mogen worden. j. IJff, voorzitter 2

Oud Alkmaar | 1990 | | pagina 4