23 jk beter ge- lengevat in goed en de vergelijken ;ks het jaar ten, aantal 5. Tij na tot de aren boven ïenstad wa- etto belast- m 79 per aad men in aar hectare dan Voller, echter uit en bezittin- aar Willem 10 huizen). s. aren met 9 Ook de andere huizen op de tekening van Crescent zouden we op de bovenstaande manier met hun eigenaren kunnen beschrijven. Daarmee wint de identificatie van de afbeelding aan nauwkeurigheid en krijgen we tegelijk een beter inzicht van de buurt als woon- en werkomgeving. Omdat de percelering van Alkmaar zelfs nu nog op veel plaatsen te her kennen is en vaak ontstond lang voor 1832, zijn de kaarten bruikbaar voor een lange periode uit de stadsgeschiedenis. Ze zijn goed te copiëren, zodat allerlei gegevens op werk-copieën kun nen worden ingetekend. Ik hoop dat met het verschijnen van deze atlas de kadastrale kenmer ken van 1832 de vaste topografische referentie zullen worden voor vele aspecten van de geschiedenis van de stad en haar bewoners. W.J. van den Berg De prijs van de Kadastrale Atlas Alkmaar, die in een beperkte oplage verschijnt, bedraagt 42.50. Het boek kan voor deze prijs worden afgehaald bij: Gemeentearchief, Oudegracht 247, Alkmaar (tel. 072 - 119.349); Rijksarchief, Kleine Houtweg 18, Haarlem (tel. 023 - 319.525). Het boek is ook verkrijgbaar bij de volgende boekhandels: Zwaan en Ter Burg, Ged. Nieuwesloot 105, Alkmaar; Bergensche Boekhandel, Oude Prinsweg 11Bergen; Deutekom, Heerenweg 69, Heiloo. Tenslotte kan men het boek ook toegezonden krijgen door 47,50 (incl. porto en administratiekosten) over te maken op giro 43 82 415 ten name van de Penningmeester van de Kadastrale Atlas, Oudheusdenstraat 10 te Badhoevedorp, onder vermelding "atlasdeel Alkmaar".

Oud Alkmaar | 1990 | | pagina 25