Uit de vereniging 2 Het eerste nummer van de 14e jaargang van onze periodiek. Vol en thousiasme is de redactie aan de nieuwe jaargang begonnen, nadat zij heeft mogen ervaren hoezeer het Kerstnummer positief is ontvangen door onze leden. Op 13 december 1989 konden wij het eerste exem plaar aan de voldane auteur aanbieden. Twee interessante lezingen zijn u aangekondigd. Op dinsdag 6 februari 1990 zal de heer P. Knevel ons iets vertellen over de "De schutterij in Alkmaar" en op dinsdag 27 maart zal mevrouw A. van Diepen het on derwerp behandelen "De boekhandel in Alkmaar 1500-1650". Ongetwijfeld onderwerpen waar de leden belang in stellen. Maar dit genieten van geschiedenis mag ons de ogen niet doen sluiten voor de voortgaande verandering, die oud Alkmaar ondergaat. De Vereniging Oud Alkmaar kent daarom ook de doelstelling om het ka rakter van het oude Alkmaar te bewaren en, ondanks alle veranderin gen, zo gaaf mogelijk door te geven aan het nageslacht. Een zware opga ve, die in belangrijke mate door het stadsbestuur inhoud gegeven moet worden en waar onze vereniging in positieve zin invloed op wil uitoefe nen. Binnenkort zijn er verkiezingen voor de gemeenteraad. Laten we de hoop uitspreken dat het nieuwe stadsbestuur (nog) meer oog mag hebben voor de stedebouwkundige en architectonische aspecten van deze opgave. Hoewel het bestuur niet de aandacht op zichzelf wil vestigen, deze keer toch een uitzondering voor twee leden. De penningmeester, de heer L. Zoetemeijer is gelukkig herstellende van een zware operatie. Dat het hem verder goed moge gaan. Het is ook geen dagelijkse gebeurtenis dat een lid van ons bestuur ver kozen wordt tot lid van de Tweede Kamer. Die eer viel de heer G. Valk ten deel. Gelukkig voor onze vereniging ziet hij kans om zijn bestuurs lidmaatschap te combineren met zijn nieuwe functie. De voorzitter j. IJff

Oud Alkmaar | 1990 | | pagina 4