september 1882 Marie Amalie Dorothea Völter, geboren aldaar 5 maart 1854, dochter van Daniël en Catharine Louise Pauline Eitel, die even eens te Bergen gestorven is op Kranenburgh de 101-' juli 1925. Jacob van Reenen (1859-1951) burgemeester van Bergen. In 1905, 30 januari nu bij acte van no taris H.B. Gottmer van Obdam is het huis aan de Oudegracht opnieuw ver kocht en het onderging in datzelfde jaar tevens een grote verbouwing, waardoor het weliswaar gedeeltelijk woonhuis bleef maar tevens geschikt gemaakt werd zoals eerder gemeld, tot gehruik voor commerciële doeleinden, in welke toestand het pand sedert ge handhaafd bleef. Dit is het gebouw al lerminst ten goede gekomen. Achtereenvolgens werden toen eige naars Theodorus Sluyter, een rijwielfa brikant, gekomen van Spanbroek in 1905; hij kocht het huis bij acte voor notaris H.B. Gottmer te Obdam 30 ja nuari 1905 en verkocht het 12 novem ber 1920 voor notaris W.J.B.M. Witte aan de Coöperatieve Centrale Land- bouwbank als coöperatieve vereniging van de Roomsch Katholieke Dioce sane Land- en Tuinbouwbond in het Diocees Haarlem; Mr. Cornelis Smal, advocaat en procureur bij de Arrondis- sements-Rechtbank te Alkmaar en secretaris van het R.K. Schoolbestuur van Alkmaar (voor notaris RH. Hilbrand te Obdam 1 mei 1925); Johan- nes Petrus Wielart, koopman in meubilaire goederen acte van 29 april 1927 voor notaris G. A. Verkade; de N. V. H. Bulthuis, Groothandel „De Gekroonde Schaapjes", naderhand H. Bulthuis besloten vennootschap te Alkmaar, respectievelijk in 1960 en 1974 en eindelijk de Stichting Stads herstel gevestigd te Alkmaar in 1981. Over deze laatste periode valt weinig te vermelden dan alleen, dat het pand tot tweemaal toe ten prooi viel aan het ongeremde maat schappelijke kwaad, dat men met de term „kraken" bestempelt. De hier geopereerd hebbende „krakers" deden met hun anarchistisch bedrijf een ernstige chaos in huis en tuin ontstaan. Vernielingen: het uitbreken van I 70

Oud Alkmaar | 1989 | | pagina 72