Zoals haar halfbroer, de 48-jarige tabaks-verkoper Willem Heeres en Jo- hannes Christiaan Koorn, een 27-jarige neef, zonder beroep voor de Bur gerlijke Stand getuigden, overleed zij in het huis A 110 op de Oude Vest, derhalve de hier ter sprake gekomen woning, in de ouderdom van 58 jaar op 15 november 1846, des avonds te 11 uur. Na de dood van het echtpaar werd het huis aan de Oudegracht toegeschei den aan hun zoon Theodorus Lambertus Koorn, eveneens koopman van beroep, die maar kort in het bezit gebleven is, namelijk tot 1866 toen over dracht plaats heeft gevonden bij onderhandse acte van 5 april aan Meinar dus Cohen Stuart, procureur bij de Alkmaarse Rechtbank en sedert 1865 lid van de Gmeenteraad. De koper was in Den Haag geboren als zoon van James en van Petronella Maria Stuart en 65 jaar oud overleed hij eveneens te 's-Gravenhage op 23 oktober 1894- Hij was gehuwd met de te Leiden geboren Jacobina Johanna Maria Rouwenhorst Mulder, dochter van An- thonie Thomas Lubertus en Anna Catharina Elisabeth dAilly, die eerst op 22 oktober 1913 te Alkmaar overlijden zou. Inmiddels was het huis 26 juni 1878, tengevolge van het vertrek van de eigenaar toen naar Rotter dam, getransporteerd in een veiling voor notaris J. Bakker Schut op de van Ursem hier gearriveerde Maria Johanna Zelders, de te Uitgeest 31 de cember 1846 geboren dochter van Ds. Albertus en Merkje Merks Gouma Lukswolda, weduwe van Teunis Brasser Jansz.die, na in mei 1877 ko mende van Ursem aanvankelijk aan de Koorstraat A. 349 verblijf gehou den hebbende, in het volgende jaar met haar negen kinderen verhuisde naar dit door haar gekochte huis aan de Oudegracht. Uit deze familie ge noot de tweede, te Ursem in 1866 geboren dochter Hillegonda, bekend als Da, volgens overlevering te Alkmaar meer dan gewone reputatie, ter wijl de jongste zoon Jacob het tot kapitein van de Infanterie heeft ge bracht. In 1893 deed zich in een veiling op 11 september voor notaris L. Top te Bergen als nieuwe koper voor de toenmalige Heer van Bergen in Kenne- merland, Jacob van Reenen, zoon van Mr. Jan Jacobus Henricus en jkvr. Wilhelmina Jacoba Rendorp van Marquette. Hij behoorde tot een aan zienlijke familie, waarvan een tak in de Nederlandse adel werd opgeno men. Hij was geboren op het Huis „Het Hof' te Bergen 8 april 1859 en overleed aldaar op Kranenburgh 22 augustus 1951, na behalve plaatselijk burgemeester en secretaris te zijn geworden is benoemd tot voorzitter van de Verenigde Polders en Oningepolderde landen onder Bergen, tot Hoofdingeland wegens de Duinkavel, in 1903 tot Hoogheemraad van den Hondsbossche en Duinen tot Petten en tot Hoofdingeland voor Duinka vel en 1918 tot Hoogheemraad van de Uitwaterende Sluizen in Kenne- merland en West-Friesland te Edam. Hij trouwde te Esslingen, Neckar 28 69

Oud Alkmaar | 1989 | | pagina 71