20 juli (n° 's 28 en 29) bevatten daarover de annonce, welke nu volgt: Men is voornemens om door het ministerie van de te Alkmaar residee- rende Notarissen A.P. de Lange en S. A. de Moraaz en onder de Directie van den Commissionair J.W. Westerman op Dinsdag den 21stenjulij 1840 en volgende dagen, des voormiddags ten 10 en des namiddags ten half Vier Ure te Alkmaar aan de Oudegracht, voor het huis geteekend met N°. 110, in Wijk A. in het openbaar te verkoopen: Eenen kostbaren zeer pro per geconserveerden Inboedel, bestaande uit een uitmuntend schoone Collier van ongemeen groote egale Paarlen, rijkgezette Juweelen, gemon teerde fijne Kraaien, welgeregelde Gouden Horologiën en verdere Kost baarheden, benevens een partij van modieus gemaakt en glansrijk gepo lijst Zilverwerk, sterk werkende Dag- en Nachtkijkers en Rariteiten, voorts eene Collectie Oud Blaauw O.l. Porcelein, modern Kristal en Glaswerk, supre fijn gemaakte Lijnwaden, welgevulde Ledikants-Bed- den, Smirnasche Tapijten en andere Vloerkleeden, voortreffelijke hel dere Spiegels, accurate Pendulen, staand Horologie met Speelwerk en eindelijk zindelijke wel onderhoudene Gladhouten en andere Meubelen, alsmede eene kapitale extra zuiver loopende Biljardtafel op dubbelen Gladhouten voet, hoog 9 Palm, lang 3 El 1 Palm en breed 1 El 6 Palm, met derzelver Queuen, Ballen en Lampen, zwaar Koper-, Tin en Ijzerwerk, Kagchels en Vuurhaarden en hetgeen verder tot eenen deftigen en zinde- lijken inboedel behoort. Voorts eene aanzienlijke partij Rijn- en andere fijne Wijnen. Alles nagelaten door wijlen den Wel-Eerwaardigen en zeer geleerden Heer D.J. Wolterbeek, in leven Predikant bij de Hervormde Gemeente te Alkmaar. De goederen kunnen Zaturdag den 18den en Maandag den 20sten Julij 1840, van des voormiddags 10 tot des namiddags 5 Ure, door een ieder gezien worden en de Catalogussen zijn, op franco aanvrage, bij den Commissio nair J.W. Westerman, te Alkmaar, te verkrijgen." En wat het woonhuis betreft nu, hier voor kwam een hoogste bieder met f. 4200,— te voorschijn. In de tweede zitting, die tegen 16 juni uitgeschre ven was, werd dit bod verhoogd met f. 1100,-- onder mededeling, dat de effectieve koper was Christianus Jacobus Koorn, koopman te Alkmaar, aan wie de toewijzing gevolgd is. Deze koper was de in 1788 geboren zoon van Pieter Koorn en Geer- truida van Sanen; als koopman bezat hij een kruidenierszaak met handel in koffie en thee in het Fnidsen z.z. C. 58. Hij was sedert 1827 Hoofdingeland en later Heemraad van de Schermer en overleed 24 ja nuari 1862. Zijn weduwe was Johanna Schouten, dochter van Gerardus en Maria van der Grieft, die haar man slechts ruim vier jaar overleefde. 68

Oud Alkmaar | 1989 | | pagina 70