seelde Schilde- issen enz. alles komt het wèl in, maar vóór de roerende za- jcc belangheb- erd opgemerkt notaris en zijn etal slechts ui- notities betref- verd te Leiden i 15 september 1 februari 1802 ssis". Hij werd admitteerd als elde voor Alk- eim testament taris is te Alk- esteijn, aldaar )avid Constan- iria van Vlade- imilie heeft de :uwolda 1794- ;us als voorstel ier Nuhout". 1 vermeld, dat gde hij zich in advocaat. Ge- th Wilhelmina Agent van de ihoren te Arn- i8. Hij werd in t volgende jaar uizen. Toen te terug en heeft arse gemeente dienst tot zijn De heren Nuhout van der Veen hebben hij acte van 20 juli 1833 teza men het huis en erve, plaatselijk genummerd A. 110 en toen groot maar liefst 17 roeden en 11 ellen, met de stallen en de heide stroken onbe bouwd terrein dat zich langs zijn zijden uitstrekte, voor notaris A.P. de Lange getransporteerd en deze koopacte op 3 augustus daarna op het Ka daster overgeschreven in deel 79 n°. 39. De koper was Ds. Derk Jacob Linkerfoto: Portret van Clara Susanna Wolterbeek- Elias (1799-1836). Rechterfoto: ds. D J. Wolterbeek (1791-1840). Wolterbeek, die in 1830 te Alkmaar hij de Hervormde Gemeente beroe pen was, komende van Hillegom. Geboren was hij te Waverveen 30 okto ber 1791 als zoon van Ds. Johannes Leonardus, laatst predikant te Amster dam en Antje Groenewoud; en kort na zijn overkomst naar Alkmaar her trouwde hij als weduwnaar van Christina Elisabeth Hoogland te Amster dam 15 maart 1832 met Clara Susanna Elias, het jongste kind van Mr. Pie- ter en Anna Elisabeth van Couwenhoven, wonende te Amsterdam die daar 23 maart 1799 geboren was. Waarschijnlijk ter gelegenheid van dit tweede huwelijk werden er door niemand minder dan de befaamde Char les Howard Hodges portretten (73 bij 61), pendants, geschilderd, die zich nu in het Arnhemse Gemeente Museum bevinden. Naar het eerste van die portretten is door C. Hamburger een lithografie verschenen. Zij be hoorde tot de bekende Amsterdamse patriciërsfamilie, die in de Neder landse adel werd opgenomen en de relatie tussen deze echtgenoten was ontstaan uit de vriendschap die de Alkmaarse predikant in zijn studenten tijd in de theologie aan het Amsterdamse Athenaeum had met Clara Su- sanna's in 1811 jong gestorven broeder. 63

Oud Alkmaar | 1989 | | pagina 63