Goud en Zilverwerk, Horologien, Pendules en fraaye bloemvazen onder Stolpen mitsgaders nog van een' pre- cieusen en welgeconserveerden inboedel, bestaande uit Mahoniehouten en andere meubelen, als Kabinetten, Boe kenkassen met gevlechten koperen deuren, staande horo logien met en zonder speelwerk, ledikanten met differente behangsels, Gladmangels, Ziekenstoel, Schrijf-, toilet-, Speel, Thee, Panant- en Eet Tafels, Stoelen met differente zittingen, bestgevulde ledikanten en andere Bedden, paar denharen en wollen Matrassen, Sarijnen, O.I. Chitscheen andere spreijen en Dekens enz. Garnituur en andere Sta tie-gordijnen, Smirnasche en Inlandsche Vloertapijten, Trap-Gangkleeden en Karpetten, fijn damasten en groote Tafelgarnituren, keurig fijn, Bedlinnen en verdere sorterin gen, Mans en Vrouwe kleederen, exquis O.I. Japansche-, Fransche en Saxische-Porceleinen waaronder Tafel-Desert, Koffij en Thee-serviezen, Pronk en Bouillon-koppen, En- gelsch en Delftsch aardewerk, zeer helder Kristal, en Glas werk, Verlakt en Platet, ongemeen groote en heldere Spie gels, glazen Kamerkroon, Ornamenten onder glazen Stol pen, Weerglazen, Luusters, Tafellampen en Ganglan taarns, zwaar Koper- Tin en Ijzerwerk, alsmede Turfhaar- den, Kamerkaghels, Dorische en andere met staal geor- neerde Schoorstenen, en hetgeen verder te koop zal wer den gepresenteerd alles nagelaten hij wijlen den Wei-ede - len Gestrengen Heer Mr. J. Nuhout van der Veen in leven President in de Regtbank van eersten aanleg zitting hou dende te Alkmaar; alles des Vrijdags en Zaturdags voor den verkoopdag, van voormiddags 10 tot des namiddags 6 uren, voor een ieder te zien. De Juweelen, het Goud en Zilver werk, zal men Maandag den 10. Junij 1833, des middags te 12 ure te koop aanbieden. Tweemaal werd deze advertentie herhaald. Er was intussen blijkbaar zo veel te veilen, dat de verkoping nog op de 17e juni vervolgd diende te wor den. Zelfs daarna was de woning niet leeg, immers de kranten van de le, de 8e en de 15e juli 1833 kondigden de voortzetting opnieuw aan tegen de 15e en 18e van die maand „van eene uitmuntende Verzameling welgecon- ditioneerde Boeken in onderscheidene Talen en Wetenschappen, waaron der vele belangrijke werken, als de Bijbel van Proff. van der Palm, de werken van Buffon, Voltaire, de Encyclopedie, de Atlas van Blaauw, al de werken van Stuart, Wagenaar Vaderl: Historie, Kok Vaderl: Woordenboek 61

Oud Alkmaar | 1989 | | pagina 61