op de overloop op de bovenste voorkamer voor de glazen twee linnen gordijnen op het kleine logeerkamertje voor de glazen een katoen gordijn Op de logeerkamer in hetzelve kabinet in eene vaste kas voor de glazen een paar linnen gordijnen op het meidenkamertje op de bovenachter kamer in eene vaste kas op den kleederzolder voor de glazen vier linnen gordijnen op de boeken kamer voor de glazen twee linnen gordijnen zij en achterkamer in eene vaste kas in de achterkamer voor de glazen twee linnen gordijnen in de keuken aan den haard op de rand van de schoorsteen in eene vaste kas in een tweede kas in eene andere vaste kas In het zaaltje (o.a. „2 boeken kassen" om den wand een spiegel voor de glazen drie linnen gordijnen in eene vaste kas). Wie nu misschien verwachten zou dat het plaatselijke krantje, de Alk- maarsche Courant na het heengaan van de president hem in een necrolo gie herdacht zou hebben, komt bedrogen uit want dergelijke mededelin gen van plaatselijk belang nam dit blad destijds niet op: de stad was zo klein, dat van zulke zaken het publiek afdoende op de hoogte geacht werd. Wèl daarentegen bevatte hetn". 21 van maandag 27 mei 1839 een grote advertentie over een verkoping van roerende goederen vóór 's-mans sterfhuis, luidende aldus: Men is van meening om op Maandag den 10den Junij 1833 en volgende dagen, des voormiddags te 10 ure, te Alkmaar op de Oudegracht, voor het huis geteekend met n°. 110 in wijk A, verkooping te houden van rijk gezette Juweelen, 60

Oud Alkmaar | 1989 | | pagina 60