Ten geleide Een heel bijzondere uitgave dit keer. Het themanummer, dat we nu voor de derde keer als kerstgeschenk onze leden aanbieden, is een hommage aan de man, die aan de wieg stond van de Vereniging Oud Alkmaar, mr.dr. Johan Belonje. Toen hij op 17 juni j.1. zijn 90e verjaardag vierde, heeft Oud Alkmaar als verjaardagscadeau aangeboden een manuscript van hem te publiceren. Zie hier het resultaat. De geschiedenis van een pand aan de Oudegracht. Johan Belonje heeft zeer veel gepubliceerd. Het interview met deze nog immer actieve historicus in het septembernummer van onze periodiek ge tuigt daarvan. Dit manuscript echter leende zich niet voor een tijdschrift publicatie. De auteur hoopte toch vurig dat het door velen gelezen zou kunnen worden. Wie zouden daar meer in zijn geïnteresseerd dan de le den van Oud Alkmaar? Wij hopen dan ook dat dit extra dikke kerstgeschenk onze leden en wel licht ook anderen de komende dagen veel leesgenot zal bezorgen. Het zal zeker bijdragen tot een vergroting en verdieping van de kennis van Alk maar. Wij mogen de auteur dankbaar zijn voor alle moeite, die hij zich heeft getroost om zo minitieus de geschiedenis van één pand op te sporen. Daardoor gaat de tijd leven. Wij kijken met andere ogen naar deze monu menten en beseffen dat kennis van de geschiedenis een extra dimensie geeft aan ons genieten van Oud Alkmaar. En dit inspireert ons ook om op de bres te blijven staan voor het behoud van een gaaf oud Alkmaar. Een immer blijvende opdracht voor de 64 jaar oude vereniging. Naast de auteur heeft ook de redactie van onze periodiek zeer veel werk verzet om dit boekje in deze vorm aan U te presenteren. Een woord van dank is zeker op zijn plaats. De voorzitter, J- IJff Deze uitgave is mede mogelijk gemaakt door: Van Os BV Alkmaar; Architectenbureau Zonderhuis BV, Alkmaar; Bejo Druk Zet BV, Alkmaar.

Oud Alkmaar | 1989 | | pagina 5