Den 12 den April 1833, is te Alkmaar overleden in den ou derdom van 77 jaren Mr. Joachim Nuhout van der Veen, President der Arrondissements Regtbank aldaar. Op begeerte van den Overledenen, zal geen rouw worden gedragen en zullen geene rouwbrieven worden verzonden. Ook overigens is al op de 20e april 1828 ten overstaan van notaris A.P. de Lange begonnen aan een inventaris van de nalatenschap, ten verzoeke van Mr. Jacob Nuhout van der Veen de zoon en van de kleinzoon Joachim Elisa „candidaat in de regten aan de Hoogeschool te Leijden, wonende te Alkmaar". Het resultaat was een uitvoerig document, dat in het bijzonder interessant is, aangezien daarin een opsomming van de vertrekken die men al inventariserende en taxerende in het sterfhuis passeerde voor kwam. Ofschoon hiervoor ook al een dergelijke opsomming werd afgedrukt, die opgemaakt werd na het overlijden van Mr. van Westhoven, kan het in verband met de kennis van het interieur van het grachtenhuis in kwestie van belang zijn ook deze hier te laten volgen: In de kleine zijkamer Aan den Haard een open haard Om den wand Op een vast kasje In een tweede vast kasje Voor de glazen gordijnen vijftig cents een paar katoenen meubelgordijnen met drapperie zeven guldens In den gang In de groote zijkamer Op de haardstede een open haard en tang Op den rand van de schoorsteen om den wand een penant spiegel met een vergulde lijst twee linnen glasgordijnen een paar katoenen meubel gordijnen met drapperie twee raamkussens In de zaal een groen vloerkleed een karpet in eene vaste kas op de eerste plank in een tweede vaste kas voor de glazen een gordijn op de trap een looper met koperen roeden twee kristallen lusters 59

Oud Alkmaar | 1989 | | pagina 59