op de gangh boven op de turff zolder op een portaal op de Meijdekamer op een agter boven kamer. Er was, gezegd wordt niet waar óók nog sprake van „een boeke kamer", waar zich behalve geld, bestaande uit ducaten en „reijders" een aanzien lijke collectie Nederlandse, Franse en Latijnse gedrukte boeken bewaard werd. Het zou te ver voeren om daarvan en ook van alle inboedel en huis raad, die de notaris aantrof een opsomming te geven, maar wellicht is het van belang hier te memoreren dat hij verslag deed van de aanwezigheid van „een groot schilderij zijnde familie pourtraite, een schilderij dito pour- trait van den Hr. van Westhoven, het pourtrait van Mevrouw de Wed: de Hr. van Westhoven en differente wapens." Helaas mocht het niet gelukken om zelfs maar één exemplaar uit die laat ste groep curiosa op te sporen, maar desondanks lijkt de mogelijkheid niet uitgesloten, dat wellicht bij de nazaten der wederzijdse familieleden het een en ander bewaard is gebleven. Wat hier overigens van zijn moge, het is op grond van de weergegeven in ventarissen wèl duidelijk, dat na de Van Westhoven's en bepaald inde vol gende eeuw, het inwendige van het huis „vertimmerd" werd en wel op grote schaal. De door de notaris aangegeven weg door de vertrekken im mers levert voor ons, die het pand in tegenwoordige toestand kennen, en kele plaatsen daargelaten, niet veel meer op dan de kennismaking met een doolhof vermag te doen. Nog op 27 mei 1779 had Mr. Van Westhoven zich persoonlijk gewend tot zijn notaris om opdracht te verstrekken aan Dirk van der Holk, toen „ordi- naris veerschipper van de stad Hoorn op Alkmaar" tot invordering bij de Kamer Hoorn der O.-I. Compagnie van 1318:9:0, die op het comptoir- generaal in Oost-Indië opnieuw was gestort te zijnen behoeve door de eer der genoemde opperkoopman titulaar Lamhertus Daniël Krepts en de koopman Daniël Adriaen Beekman, ingevolge een assignatie door de Hoge Regering aldaar op hem getrokken en gepasseerd in het Kasteel op Batavia. Uit de boedelbeschrijving blijkt bovendien, dat aan hem gea dresseerd door zijn oomzegger L.H. Ver Mehr, gedateerd Samarang 1778 hier was gearriveerd op 23 juni 1779 een gesloten kist, gemerkt „Naturalia A.V.W.een dito met gelijk opschrift, verzonden door J. Bruijn en ten slotte een drietal andere kistjes; alles in gonje verpakt. De 80-jarige Mevrouw van Westhoven was zoals te verwachten viel niet 49

Oud Alkmaar | 1989 | | pagina 49