Eerder was Pot al veelvuldig met de gemeente in conflict gekomen toen het om vergunningen ging voor zijn bedrijven. Het aantal ingezonden stukken dat Jan Pot in de Alkmaarsche Courant schreef is zeer talrijk. Vaak was de gemeente het onderwerp van zijn ongenoegen. Jan Pot overleed op 24 april 1922 in Bergen na een ongeval met de tram en zijn vrouw overleed 8 oktober van datzelfde jaar in Alkmaar. A. Pot Jzn. heeft vele jaren aan de Westerweg gewoond. Alkmaarkenner Cor Neef kan zich junior nog heel goed herinneren. Hij vertelt over hem: „Als jongens van de ambachtsschool aan de Bergerweg was het interessant als Pot, gekleed in een donker pak, pech had met zijn motor of auto. Hij repareerde zijn vervoermiddel midden op straat. Vaak gebeurde dat voor de school. In zijn woning aan de Westerweg 1 had Pot een kachel die het hele huis verwarm de. In de verdiepingsvloeren waren luikjes gemaakt, waardoor de verwarmde lucht van de ene naar de andere verdieping stroomde. Pot was een vindingrijk man. Hij had een manier gevonden om vanachter zijn bureau de voordeur te kunnen openen. Dat ging via touwen, stangen en katrol len. Eenzelfde constructie herinner ik mij in het kantoor van Stoel aan het Luttik Oudorp, die ikzelf bediende. Ook had Pot een waterbesparende con structie bedacht voor zijn toilet. Bij 'een grote boodschap' was er een ketting voor veel water en een plas werd weggespoeld na een ruk aan een andere ketting." De adresboeken van Alkmaar tonen ons de volgende gegevens over de familie Pot: 1876 commisionair, achter het Heiligland (werf C. 564 a). 1879 Koopman, idem. 1882 Koopman Kanaalweg 6 (Klein Hargen). 1888 Koopman, Eilandsweg 6. 1891 Industrieel, ondernemer ener telefoongeleiding, Eilandswal 6. 1897 Idem, Hoofdbureau Houttil 57, Kanaalkade 5. 1900 Idem, bestel- en tramdienst. 1903 Directeur Woning Maatschappij Alkmaar, Eilandswal 6. tevens woonde daar zijn zoon W.F. Pot, werktuigkundig Ing., Ie luite nant der schutterij. 1906 Eilandswal 6, tel. 11. 1906 Zoon A. Pot (getrouwd met A.M.A. Thierens) was werktuigkundig Ing. woonde aan de Geesterweg E 12. 1915 Zoon Jan (geen beroep) Kennemerpark 9. 1920 Adrianus JznWerktuigkundig Ing. directeur Woning MijWesterweg 1 tel. 190. 1922 Eilandswal 6, hernummerd C. 10, Kennemerpark 15. 53

Oud Alkmaar | 1988 | | pagina 55